‘100 TL’nin altında alışveriş yaptın’ denerek market servisinden indirilen müşteriden ilginç isyan

Ankara'da alışveriş tutarı 100 liranın altında olduğu için market servisine alınmayınca minibüsün altına yatan ve ayaklarından çekilerek aracın altından çıkarılan emekli Faris Muratoğlu (73), DHA'ya konuştu. Muratoğlu, 22 yıldır o marketten alışveriş yaptığını belirterek, "Bir daha asla o markete gitmem. Bana eşyaları bedava da verseler, gitmem" dedi.

featured

Olay, dün akşam saatlerinde Sincan ilçesinde meydana geldi. Zincir marketten 60 liralık alışveriş yapan Faris Muratoğlu, marketin servis aracına bindi. Fiş kontrolü yapan market görevlileri Muratoğlu’na, alışveriş tutarı 100 TL’nin altında olduğu için servisten inmesini istedi. Muratoğlu, 73 yaşında olduğunu belirterek servisten inmek istemedi. Tartışmalar uzayınca, diğer müşteriler, başka bir servis aracına alındı.

Muratoğlu ise bindirilmedi. Bunun üzerine Faris Muratoğlu, aracın altına girdi. Muratoğlu, market çalışanları tarafından ayaklarından çekilerek aracın altından çıkarıldı. Cep telefonu kamerasıyla görüntülenin olayın ardından servis yola devam etti.

 ‘O MARKETTEN 22 SENEDİR ALIŞVERİŞ YAPIYORUM’

Muratoğlu, alışveriş yaptıktan sonra marketin servisine bindiğini belirterek, “Bir koli yumurta, 1,5 kilo kuru soğan ve 1,5 kilo patates aldım. Parasını ödedikten sonra servis aracına bindim. Bir süre sonra fişimi göstermemi istediler. Ben de onlara verdim fişi. Alışverişim 60 lira tutmuştu. Bu sebeple binemeyeceğimi söylediler. Ben de nedenini sordum. 100 liralık alışveriş yapmam gerektiğini söylediler. ‘Bugün 60 liralık alışveriş yaparım, yarın 150 liralık yaparım. Ben bu marketten 22 senedir alışveriş yapıyorum. Bu kural yeni mi çıktı? Yapmayın, ayıp oluyor. Biz de insanız, yıkıcı değil, yapıcı olalım’ dedim. Onlar ısrarla binemeyeceğimi söylediler” dedi.

 

‘DİĞER YOLCULAR DA İSYAN ETTİ’

Muratoğlu, yaşananlardan dolayı servis aracının yaklaşık 1 saat bekletildiğini söyleyerek, “‘Ya inersin ya da bu araba buradan gitmez’ dediler. İçerideki vatandaşlar bile isyan etti, ‘böyle adalet mi olur’ dediler. Arabada kalmamı istediler. Yaklaşık 1 saat sonra beni marketin arka sokağına dolandırdılar, içerideki yolcularla beraber. Orada bir boş servis aracı vardı, tüm yolcuları oraya geçirdiler. Ben de ona binmeye çalışırken beni kollarımdan tuttular. Ben de onun üzerine arabanın altına girdim. ‘Ya beni burada öldürürsünüz ya da beni bu arabaya bindirirsiniz’ dedim. Araba hareket edeceği zaman beni bacaklarımdan çekerek, çıkardılar oradan. Bu sebepten dolayı kolumda yaralar oluştu. Ayakkabılarımı da fırlatıp attılar. Ben de o esnada sinir krizi geçirdim, adaletsizlikten dolayı. Beni orada resmen paramparça ettiler. Bir daha da asla o markete gitmem. Bana eşyaları bedava da verseler, gitmem” ifadelerini kullandı.

‘100 TL’nin altında alışveriş yaptın’ denerek market servisinden indirilen müşteriden ilginç isyan

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Kurallarin ve yasalarin sadece garibana gecerli oldugu ulke.

  • 2 ay önce

   5 tl daha harcasaydı vay efendim yaşlıymış orası belediye otobüsü değil henüz daha tam komünizme geçmedik haddini bilsin.

   Cevapla
 2. 2 ay önce

  Hiç kimse Gimsa’ysa Gimsa’dan alışveriş yapmasın. Servislere de gerek kalmasın.

 3. 2 ay önce

  musteri her zaman hakli olmalidir. Beyamca 60 liralik alisveris yapmis, ayrica kurmus oldugu mantik da Turkiye de CEO gecinen cogu odunda olmayan bir vizyondur. Bugun 60, yarin 150 olabilir, veya obur gun bir 60 daha olur. Onemli olan musteriyi tutmak olmasi gerekirken, ac gozlu isletme bu triplere girmistir. Cunku lutuf da bulunuyor kendince. Musteri veli nimet degil, kul kole. Neyse umarim beyamca verdigi sozde durur bir daha bunlara 5 kurus vermez. Hakkaniyet yerini bulmus olur.

  Cevapla
 4. 2 ay önce

  İnsanlık bitmiş. Vahşi kapitalizm sonuçlarından biri.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!