Market poşetine zam talebi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 25 kuruştan satılan alışveriş poşetinin 75 kuruşa çıkarılması talebinde bulundu.

featured

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 25 kuruştan satılan alışveriş poşeti fiyatının 75 kuruşa yükseltilmesi talebinde bulundu.

Sozcu’de yer alan habere göre TPF Başkanı Ömer Düzgün, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın kendilerinden görüş istediğini, çevre kirliliğini önlemek amacıyla da böyle bir talepte bulunduklarını anlattı.

‘ÇÖP POŞETİ OLARAK KULLANILIYOR’

“Tüketiciler bir poşete sığabilecek ürünü üç poşete koyabiliyor” diyen Düzgün, “Neden, çünkü ucuz. Raftaki çöp poşetleri pahalı olduğu için market poşeti daha sonra evde çöp torbası olarak kullanılmaya başlandı” diye konuştu.

Düzgün ayrıca, vatandaşa 25 kuruştan satılan market poşeti için devlete 29 kuruş ödediklerini, bir poşetin maliyetinin ortalama 55-60 kuruştan başlayıp 1 TL’ye kadar çıkabildiği açıklamasında bulundu.

Market poşetine zam talebi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Vallaha ne kadar zam yaparlarsa yapsınlar poşete. Ben zaten markete giriyorum sadece poşet alıp çıkıyorum. Bana koymaz yani.😁

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!