Mars’tan gelen gizemli kapı fotoğrafı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) yayımladığı Mars'ta çekilmiş fotoğrafların arasında mağara kapısını andıran fotoğraf merak uyandırdı.

featured
service

NASA’nın Curiosity uzay aracındaki Mast Camera tarafından 7 Mayıs’ta çekilen görüntü, kayanın içine doğru kazılmış bir kapıya benzeyen yapı gösterdi.

Komplo teorisyenleri bu görüntüyü Kızıl Gezegen’deki yaşamın kanıtı olarak ele aldılar fakat bilim insanları görüntünün şaşırtıcı olmadığını Mars’taki depremler sonucu oluştuğunu ve görüntülerde görüldüğü gibi büyük olmadığını belirttiler.

Bilim insanları kapı aralığının solundaki büyük yarığın bölgede sıklıkla meydana gelen kaya çatlama olayını gösterdiğini söylerken ön taraftaki kayanın da açıklıktan düştüğü belirtti.

NTV’nin aktardığına göre, Reddit’te bazı kullanıcıların iddialarına göre, kayadaki kapı şeklindeki yarık, baskı nedeniyle kesik şeklinde meydana gelen bir kırık olabilir. Bu kırığa neden olabilecek basıncaysa Mars’taki depremlerden biri yol açmış olabilir.

Mars’tan gelen gizemli kapı fotoğrafı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 hafta önce

  evet aslında bızdekı cogu bılınen magarada aslında magara degıl. bılım adamlarının acıkladıgı gıbı. ruzgardan olusmus deprem yuzunden meydana gelen yarık mesela pıramıtlerde oyle kum fırtınalarının meydana getırdıgı tepelerdır aslında. mısırlılar yapmamıstır!!!!

 2. 2 hafta önce

  Mars’a insansız kara araçları, robot gönderiyorlar. Onlar inşaa etmiştir.

 3. 2 hafta önce

  Desenize Bu uzaylilar çok zevksizlermiş herif uzayda yaşayacak teknolojiye sahip ama bir ev yapmayı akıl edememiş :)

 4. 2 hafta önce

  Ah ah ah kaç defa söyledim rizgo şu kapıyı açık bırakma diye dinleyen kim…bak gördün mü bizim töremeler yine şüpelendi şimdi uğraş bunlarla…

 5. 2 hafta önce

  bu uzaylılar orayı müze yapmışlar. Bütün marslılara çok büyük sanatçı denilerek itelenen Yanık sesli bir Uzaylı şarkıcının doğduğu yermiş orası.

 6. 2 hafta önce

  gordugunuz sadece marstan oldugu iddia edilen bir resim.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!