Maskesiz hayata ne zaman geçilecek? Prof. Ateş Kara açıkladı…

featured

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, normale dönüş ve maskesiz hayat için gereken şartları açıkladı ve tarih verdi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

Nüfusun yüzde 60’ının aşılanması halinde Türkiye’nin rahatlamaya başlayacağını açıklayan Prof. Kara, bu oranın yüzde 70-80’lere gelmesi durumunda ise normale dönüşün çok kolay olacağını belirtti.

Kara, her şeyin olumlu seyretmesi söz konusu olursa, kaba bir hesapla Türkiye’nin yüzde 60 aşılama oranına nisan-mayıs aylarında ulaşabileceği öngörüsünü paylaştı.

Prof. Dr. Kara, bu tablonun her şeyin olumlu gitmesi durumunda geçerli olduğuna dikkat çekerek, Temmuz ayı gibi de maskesiz sokağa çıkmanın mümkün olabileceğini ifade etti.

Ateş Kara, dünyadaki aşılamanın yüzde 60 oranına ulaşmasının bir anda mümkün görünmediğini belirterek, bir sonraki yıl kasım, aralık gibi tekrar maske takmak zorunda kalabileceğimize de dikkat çekti.

Maskesiz hayata ne zaman geçilecek? Prof. Ateş Kara açıkladı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Yalan. Mutasyon geçirdi deyip her yıl çifter aşı vuracaklar. Maske mesafe kalkmayacak. Nereden biliyoruz? Fatma Şahinin çocuklara ‘ömür boyu takacaksınız’ dediği görüntülerden. Emir küresel çapta geliyor ve ülke içindeki temsilcileri iyi çalışıyor.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!