Masum Türker’den ilginç iddia… Kılıçdaroğlu aday olmazsa hangi genel başkanı aday yapacak?

'Altılı Masa'da aday belirleme sürecinin yaklaşmasıyla kulislerde farklı siyasilerin adı geçmeye başladı. Aday olma isteğini gizlemeyen Kılıçdaroğlu'nun kendisinin aday olamama durumunda Ali Babacan'ı aday göstermeyi planladığı iddia edildi.

featured

İmamoğlu hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararının ardından altılı masada adaylık tartışmaları yaşanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta ‘adaylık ilanı’ olarak yorumlanan çıkışlarda bulunurken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “kazanacak aday” vurgusunu yinelemeye devam ediyor. Eski DSP Genel Başkanı ve eski Ekonomi Bakanı Masum Türker’in paylaştığı ‘kulis’ bilgisine göre ise Kılıçdaroğlu’nun adaylığında uzlaşma sağlanamazsa iki isim altılı masadan bir başka ismi aday gösterecek.

Masum Türker, söz konusu iddiasını CNN Türk canlı yayınında paylaştı. Türker, Kılıçdaroğlu’nun olamaması durumunda altılı masadan aday olacak kişinin “AK Parti’nin korkulu rüyası olacak ve karşı kampanya yapılmasını zorlaştıracak” bir isim olduğunu öne sürdü.

ALTILI MASADAN BİR İSİM

Türker, bahsettiği kişinin “altılı masayla birlikte çalıştığını” ifade etti.

Programın sunucusu Ahmet Hakan’ın “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu değil mi o isim” sorusunu Türker “Değil” diye yanıtladı.

Türker, “AK Parti o isim nedeniyle tir tir titriyor mu?” sorusu üzerine ise “Eleştirecek bir şeyini bulamayacaklar” şeklinde yanıt verdi.

‘ALTILI MASANIN ADAYI BABACAN’ İDDİASI

Devamında ise gazeteci Turgay Güler, Türker’e bahsettiği kişinin Ali Babacan olup olmadığını sordu ve “Çünkü tarife uyan tek kişi o” dedi.

Türker’in bu soru karşısında sessiz kalırken kullandığı beden dili yanıtın “Evet” olarak yorumlandığı görüşünü doğurdu.

ALTILI MASA ADAY BELİRLEME TAKVİMİNE BAŞLIYOR

Öte yandan bugüne kadarki toplantılarda adaylık konusunun masaya yatırılmadığını belirten altılı masa da önümüzdeki yılın ilk toplantısında aday belirleme sürecine giriyor. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, konuyla ilgili “5 Ocak’ta yeni bir buluşma gerçekleşecek. Altılı Masa liderleri tekrar bir araya gelecek. Bunun neticesinde de artık yavaş yavaş Altılı Masa’nın ortak adayının kim olacağına dair süreç takvimi beli olacak” açıklamasında bulundu.

Masum Türker’den ilginç iddia… Kılıçdaroğlu aday olmazsa hangi genel başkanı aday yapacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!