Mavi Vatan ‘yayılmacılık’ oldu! Gürdeniz’den Çeviköz’e yanıt

featured

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Mavi Vatan kavramını hedef alarak, ‘Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız’ dedi. Çeviköz’e Mavi Vatan’ın isim babası Amiral Cem Gürdeniz’den yanıt geldi.

VERYANSIN TV

Daha önce “Azerbaycan” sözleri nedeniyle tepki çeken CHP’li Ünal Çeviköz bu kez Mavi Vatan’ı hedef aldı. 

‘SALDIRGAN VE YAYILMACI ALGI’

Karar TV’ye konuşan Çeviköz, “Mavi Vatan’ın tarifine baktığınız bu aslında zaman egemenlik haklarının ötesinde alanı kapsayan ve bu şekilde egemenliğin daha geniş bir alana yayılmasını öngören bir kavram.” ifadesini kullanarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız.”

Çeviköz’ün sözlerine tepki yağdı. 

‘SİYASİ ÇEKİŞMELERE ALET EDİLMEMELİ’

Veryansın Tv’ye konuşan Mavi Vatan’ın isim babası Amiral Cem Gürdeniz şunları söyledi: 

“Mavi Vatan ve Kemalizm emperyalizmin her zaman hedefindedir ve hedefinde olmaya devam edecektir. Bu tip saldırılara şaşırmıyoruz. 

Mavi Vatan jeopolitik bir vizyondur. Siyasi çekişmelere alet edilmemelidir.“

Gürdeniz Mavi Vatan’a yönelik saldırılara Veryansın Tv’de yayımlanan, 3 yazıdan oluşan yazı dizisi ile yanıt vermişti.

İşte Mavi Vatan’a saldırmanın dayanılmaz hafifliği başlıklı yazılar: 

‘BU KADAR ULUSAL ÇIKARDAN SAPABİLİR Mİ?’

Çeviköz’e emekli Amiral Mustafa Özbey de tepki gösterdi. Sosyel medya hesabından paylaşım yapan Özbey, “CHP dış politika sözcüsü Ünal Çeviköz ile Macron ve Anastadiadis; Mavi Vatan Doktrini konusunda aynı görüşte: “Türkiye yayılmacı ve militarist” İktidara aday olduğunu iddia eden bir Parti’nin dış politika söylemi bu kadar ulusal çıkardan sapabilir mi? Ülkem için üzülüyorum…” ifadelerini kullandı. 

ÇEVİKÖZ’ÜN AZERBAYCAN SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Çeviköz, Ermenistan işgaline karşı Karabağ savaşı devam ederken Azerbaycan’da yaşanan son durum hakkında “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı ve bazı söylentilere göre birtakım cihatçı grupların aktarıldığı şeklinde haberler var” demişti.

Mavi Vatan ‘yayılmacılık’ oldu! Gürdeniz’den Çeviköz’e yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

24 Yorum

 1. 2 sene önce

  Cevikoz pek Turkiye Milletvekili gibi gelmiyor bana..

 2. 2 sene önce

  Chp yöneticileri ne söylerse söylesin hıc sorgulamayan chp seçmeni var nasıl olsa

 3. 2 sene önce

  Cevikoz bir kukla onu oraya getiren bakmak millet oy verirken kimi seçtiğini iyi sorgulaması gerekir

 4. Şimdi bu ve bunun gibi CIA etki ajanlarını anlatıyoruz CHP’li arkadaşlara.İtiraz edin,hesap sorun,yönetimi baskı altına sokun diye.Önce bön bön bakıp sonra oyunu AKP’ye ver diyorsun yaaani.Hay senin oyun batsın!

 5. 2 sene önce

  Ülke yönetimine talip olanlara bak, Atatürk ‘ün partisi yunan muhalefet partisi gibi. Bir gram umut varsa o da gidiyor bu nedenle. Aşağıya tükürsen sakal yukarıya tükürsen bıyık.

 6. 2 sene önce

  Böyle bir vekilimiz olduktan sonra düşmana gerek yok….. Artık tek suçlu secmendir..!! Bu tür şaklabanları partiye dolduran kaset Kemal’ e oy veren akıllı bir insan olabilir mi?

 7. 2 sene önce

  Çevikôz’e Atlantik kıyıların da bir kulübe hediye edip, mamasını orada yedirmek isterdim.

 8. Taniu Özcan’ı disipline gönderen Cehepe bakalım bu çevikozis’e ne yapacak.

 9. 2 sene önce

  chp sının bır an evvel kendıne gelmesı lazım chp yı bu yonetım ve tıpışları bu gıdışle oldurecekler

 10. 2 sene önce

  valla yalan degıl dedıklerın.

 11. 2 sene önce

  Be hey dangalak,sen önce karasuyu,kıta sahanlığı,münhasır ekonomik bölge nedir öğrende öyle konuş.Yunanistan göt kadar adasının kıta sahanlığı olduğunu iddia ediyor da y ayılmacılık olmuyo,r,bizimkimi yayılmacılık oluyor.

 12. 2 sene önce

  chp ne yapmak istiyor. bu zatların partide ne işi var. akp ye oy yok,bu konuşmalar devam ederse chp ye oy vermeyeceğiz.

 13. CHP, sen içinde kimleri barındırıyorsun?
  Bu herifin söyledikleri nedir, bu bir değil, iki değil..
  Bu tip, batı hizmetkarı söylemli elemanları içine almayı kim telkin ediyor sana?
  Artık biraz kendine gel..

 14. 2 sene önce

  Çeviköz CHP’nin Washington milletvekilidir. CHP oldum olsaı böyle batılı görünen batılı konuşan mankurtlarla dolu oldu. Seçilmiş başbakanı ve iki bakanını da ABD emriyle daraüacına göndermediler mi? Ondan sonra da neden iktidar olamıyoruz derler.

 15. 2 sene önce

  Ağzından lağım akan bu hainin cia kod numarasını bilen varmı ? . Dahada önemlisi chp ye bu hainleri dolduran otel odalarında abd büyük elçisi ile sır dolu halvet olan , esas hain kim ?. Açık düşmandan korkmam , chp yi bu hale düşüren görevli gizli düşmana karşı uyanık olmak gerek. sorgulamadan chp ye oy verenler , böyle giderseniz gün gelecek ne sorgulayacağınız bir chp , nede Allah korusun payidar bir Cumhuriyetiniz kalmayacak.

 16. 2 sene önce

  Yani Israil’in yaptiklarina “YAYILMACI”etiketini yapistiranlar her nedense ayni etiketi son 20 yilin yayilmaci siyasetine yapistiramiyorlarYani,Suriye bizim ic isimiz,Irak bizim ic isimiz,Libya bizim ic isimiz diyerek Osmanlicilik hayalleri ile yasayanlar gercekler söylendiginde hemen hedefe konuluyor ve nokta atislari basliyor.Israil yayilmaci ise bizim Libya’da ne isimiz var?

 17. 2 sene önce

  Sözde Milliyetciler özde CHP ve Atatürk düsmanlari yorum üzerine yorum yazarak icindekileri kusma firsati bulmuslar Ceviköz üzerinden CHP’ye döktürmüsler.Egedeki 18 adaciga yunan bayragi cekilirken bu haberle CHP’ye saldiranlarin kac tanesi Erdogan’a tepki koydu.Hicbiri cünkü trol kemik buldugu yere sahip cikar,sahibini korur.Ege Yunan denizi yapilirken Reis yolundayiz diyenler simdi vatansever kesilmislerde CHP’ye saldiriyorlar.Siz ancak saray kapilarinda yemlenirsiniz baska bir özelliginiz yoktur.

 18. 2 sene önce

  Bu kişinin cüretini, cesaretini incelemek gerekir. Nasıl bir güdülenme ile böyle korkusuz, gözü kara olabiliyor… Devletin, milletin gün gelip hesap sormayacağının garantisini almış olamaz.

 19. Mavi Vatan, sizin hayalini bile kuramayacağınız bir kavramdır ve biz Türklerin hakları ve çıkarları üzerinedir.
  Peşkeş çekilen 18 adamız da bu kavramın içindedir. Buna göre Mavi Vatan’a saldıran chp’de, 18 adamızı yunana veren akp arasında hiçbir fark yoktur. Biri kürt açılımı diye, doğu ve güneydoğuyu hibe etmeye kalkar, diğeri hdpkk ile kucak kucağa… Tiksiniyorum siyasetinizden…

 20. 2 sene önce

  chp’de amerikancı kurmaylar oldukları müddetçe ne chp’ye fayda gelir ne Türkiye’ye….Adeta düşman fikriyatı ve zikriyatıla konuşuyorlar. egenin karşı yakasına geçin de öyle konuşun, bastınız toprak Türk toprağıdır.

 21. 2 sene önce

  Hainlerin akibeti en son Kabul havaalnında dünyanın gözleri önünde gerçekleşmişti. Bu işbirlikçi mahluk ders almamış sanırım. Ama ben eminim ki; işgal sonlandığı zaman bunun gibilerine gereken cezayı Yüce Türk Milleti verecektir.

 22. 2 sene önce

  Stadyum kadar adayı gösterip tüm Akdeniz’i işgal etmeye yeltenen Yunanistan yayılmacı olmuyor, Asya ana kıtasının devamı Türkiye, hemen burnunun dibinde kendi denizine sahip çıkması, yayılmacılık oluyor öyle mi? Bu ağız Türkiye’nin düşmanlarının ağzıdır. Bakıyorum bu eski elçilerin içinde çok az vatansever insan var. Bir elin parmaklarını geçmez: Şükrü Elekdağ, Uluç Özülker, Onur Öymen işte başka sayamıyorum. Birde arada olanlar var, “ne şiş yansın, ne kebap” türü açıklamalar yapan. Birde sessiz bencil similikler var “amaannnn banane al ballı emekli maaşını çıtır çıtır ye” ciler. Bir de en tehlikeli olanlar: adam Türkiye’nin değil karşı tarafın diplomatı. Kalkmış diyor ki uluslararası hukuk. Böyle bir hukuk mu var? Güçlü olan, dik duran haklı, kompleksliler, ezikler, güçsüzler haksız. Uluslararası hukuk bu. Öyle bir hukuk olsa ABD, İsrail, İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda, İtalya vs. vs. yaptıklarından dolayı bin defa savaş suçlarından yargılanmaları gerekirdi. Beni asıl şaşırtan bu ihanet düzeyinde yorum yapan, açıklama yapan diplomatları Dışişleri’ne alan kim? ya da kimler?

 23. 2 sene önce

  Hepsi aynı yolun yolcusu iktidarı da, muhalefeti de. Üstad Mustafa Yıldırım zaten bu meclise Türk olmayan “Maskeli Mandacılar Meclisi” dermişti…

 24. 2 sene önce

  İşbirlikçi, vatansız tipler.. Bütün partilerin içine doluşmuşlar halk çok uyanık olmalı..

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!