MEB’in bir cemaatle daha protokol imzaladığı ortaya çıktı

İsmailağa cemaatindeki cinsel istismar skandalı tartışılırken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti’nin ardından bu kez Nurcuların Yazıcılar grubuna yakınlığıyla bilinen Hayrat Vakfı’yla “eğitimde işbirliği protokolü” imzaladığı ortaya çıktı.

featured

İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı, son günlerde vakfın kurucusu ve onursal Başkanı olan Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızına bir cemaat müridinin yıllar süren istismarı ülke gündemine oturmuşken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) cemaatlerle imzaladığı protokolleri uzattığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre; MEB’in 2017’de, çocuk istismarlarına ilişkin haberler ile gündeme gelen Ensar Vakfı’yla ve İlim Yayma Cemiyeti’yle imzaladığı protokollerde değişikliğe gittiği, artık Ensar ve İlim Yayma’nın önereceği eğitimcilere öncelik verileceğini, ücretlerinin ise MEB tarafından karşılanacağını gündeme gelmişti.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün bu kez Nurcuların Yazıcılar grubuna yakınlığıyla bilinen Hayrat Vakfı’yla “eğitimde işbirliği protokolü” imzaladığı ortaya çıktı.

1 Eylül’de imzalanan protokolde, MEB ve Hayrat Vakfı işbirliğinde Osmanlıca kurs ve seminerleri ile yarışmaların yanı sıra Kuran kursları ve okullarda “başat değerler eğitimine” ilişkin kurs ve seminerleri, yaz okulları düzenlenebilecek. Tanıtımların organizasyonunu bakanlık üstlenecek.

Kurslarda görev almak üzere vakfın önerdiği eğiticilere öncelik verilecek. Kurslar, vakıf tarafından sağlanan yerlerde, yani halk eğitim merkezlerinin dışında da gerçekleştirilebilecek.

MEB’in bir cemaatle daha protokol imzaladığı ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    ülke terminal safhaya çoktan girmiş. bir türlü canını teslim edemiyor. böyle haberlerin ve Cumhuriyet karşıtı saldırıların açıklaması bu.

  2. 2 ay önce

    Meb başkanının kendisi tarikatçı

  3. herseyin ici bosaltilmis iceriden ele gecirip yok etmisler vatani seyh sih tarikat dergah multeci hain yuvasi ulkeme cok yazik oldu ama neyseki din elden gitmedi mutlu olsunlar…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!