Abdulkadir Selvi’nin ‘kilit’ iddiasına CHP’den yanıt

featured

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milli Eğitim Bakanlığı’na alınmamasını değerlendirdiği yazısında, bakanlığın giriş kapısının zincirle kilitlenmesini Kılıçdaroğlu’nun korumasının istediğini iddia etti. CHP’den yapılan açıklamada ‘Sn. Selvi’yi, bu belgeyi derhal milletimizle paylaşmaya davet ediyoruz’ denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı önüne gelmiş, daha önce TÜİK binasına alınmayan Kılıçdaroğlu’na MEB’in kapıları da açılmamıştı. 

İçeriye alınmayan Kılıçdaroğlu, MEB önünde açıklama yapmıştı. 

Kılıçdaroğlu’nun gelişi öncesinde bakanlığın giriş kapısı da zincirle kilitlenmişti. 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kapıya zincir kilit takılmasını, Kılıçdaroğlu’nun korumasının talep ettiğini öne sürdü.

Selvi bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“Ankara’da herkes bilir. Hele hele Kılıçdaroğlu daha iyi bilir. Yıllarca bürokratlık yaptı. Milli Eğitim Bakanı ile görüşmek isteyenler, bakanlıktaki bölümden giriş yapar. Kılıçdaroğlu ise Atatürk Bulvarı’ndaki memur girişine geliyor. Tabii onlarca kamera ile. Son olarak o kapıda marjinal sol gruplar eylem yaptığı için o kapılar kapatılmış.

Şimdi gelelim kapıya kilit vurulmasına. Zaten maksat, o kapının kilitlenip üzerine zincir vurulmasında. Kılıçdaroğlu zincirleri kıra kıra geliyor algısı oluşturulacak ya. Kılıçdaroğlu’nun önünde kameralara açıklama yaptığı kapının kilitlenmesini Kılıçdaroğlu’nun koruması talep ediyor. Belgesiz konuşmam.”

CHP’DEN ÇAĞRI: DERHAL BELGEYİ PAYLAŞIN

Cumhuriyet Halk Partisi İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Hürriyet Gazetesi yazarı Sn. Abdülkadir Selvi, 03 Ocak 2022 tarihli köşe yazısında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı açıklamaya ilişkin bazı hayal ürünü iddialarda bulunmuştur. Öncelikle Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’den, 29 Aralık 2021 günü saat 10.51’de randevu talebinde bulunulmuş, aynı gün saat 23.00’e kadar hiçbir geri dönüş yapılmaması üzerine, 30 Aralık 2021 günü saat 13.00’te basın açıklaması yapılmıştır. Dolayısıyla açıklama, randevu talebinden yaklaşık 27 saat sonra gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca, söz konusu köşe yazısında yer alan, Milli Eğitim Bakanlığı kapısına zincir ve kilit takılması talimatının, Sayın Genel Başkanımızın koruma polisi tarafından verildiği iddiası da tahmin edileceği gibi, uzun süre önce dalınan hülyanın ürünüdür. Görülmektedir ki, hayata geçirilen akla ziyan uygulamalar, kendilerinin dahi savunamayacağı bir noktaya gelmiştir. ‘Elimde belge olmadan konuşmam’ diyen Sn. Selvi’yi, bu belgeyi derhal milletimizle paylaşmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Abdulkadir Selvi’nin ‘kilit’ iddiasına CHP’den yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!