Meclis bahçesinde gerilim: Önder Aksakal ve Sırrı Sakık birbirine girdi

DEM Partili belediyelerde yaşanan 'İstiklal Marşı ve Türk bayrağı' tartışmalarına tepki gösteren DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile DEM Parti Milletvekili Sırrı Sakık arasında Meclis bahçesinde gerilim yaşandı. Önder Aksakal, "Eşkıyalığı dağlarda yaparsın, burada değil" derken, Sırrı Sakık "Sen dağların hizmetçisi olamazsın" sözleriyle yanıt verdi.

featured

TBMM’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği özel oturumda söz alan Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, bazı DEM Parti’li belediyelerde yaşanan Türk bayrağı, İstiklal Marşı tartışmalarına tepki gösterdi.

DEM Parti Milletvekili Sırrı Sakık, Aksakal’ın konuşması sırasında oturduğu sıradan sataşmada bulunurken, tartışma Meclis bahçesine taştı. Özel oturumun ardından bahçede sözlü taciz ve karşılıklı hakaretler oldu. 

‘EŞKIYALIĞI DAĞLARDA YAPARSIN, BURADA DEĞİL’

23 Nisan şenliği için Meclis’e gelen çocukların da yanında gerçekleşen olay bir cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyaya dün düşen görüntülere göre Sakık, Aksakal’a “Sen terbiyesizsin, çünkü sen halka yalan söylüyor, bir partiye iftira atıyorsun” dedi. 

Aksakal ise Sakık’a “Niye soruşturma açtılar size? Dayı mısın sen? Eşkıyalığı dağlarda yaparsın, burada değil. Size pabuç mu bırakacağım ben, densiz” sözleriyle yanıt verdi.

‘SEN DAĞLARIN HİZMETÇİSİ OLAMAZSIN’

DEM’li Sakık ise, “Ne soruşturması? Senin gibilere mi bırakacağız buraları, sen dağların hizmetçisi olamazsın. Partini, herkesi bir milletvekilliğine satmışsın, senin bütün derdin vekil olmak” ifadelerini kullandı.

Tansiyonun yükseldiği anlarda Meclis Koruma Müdürlüğü’nde görevli polisler de zor anlar yaşadı.

Meclis bahçesinde gerilim: Önder Aksakal ve Sırrı Sakık birbirine girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!