Meclis karıştı… AKP ve CHP arasında ‘et vurgunu’ tartışması

CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, dün gece TBMM Genel Kurulu'nda, Et ve Süt Kurumu'nun ithal etleri üzerinden yapılan et vurgununu anlatırken, CHP ile AKP grupları arasında gerginlik yaşandı. Öztürkmen "AKP Hükûmeti bu son iktidar dönemi için ‘Bizim ustalık dönemimiz’ diyor ya; evet, bazı AKP’liler de yolsuzlukta, hırsızlıkta, haksızlıkta ustalaştılar" deyince genel kurul karıştı.

featured

TBMM genel kurulunda AKP ile CHP grupları arasında “yolsuzluk” tartışması yaşandı.

CHP Milletvekili Hasan Öztürkmen, et baronlarının büyük vurgununu anlatırken “Bazı AKP’liler de yolsuzlukta, hırsızlıkta, haksızlıkta ustalaştılar” deyince genel kurul gerildi.

AKP Amasya Milletvekili Haluk İpek, yerinden CHP’li Hasan Öztürkmen’e sataşarak “İsim ver, isim” diye bağırdı. İpek, sataşmalarına devam edince Öztürkmen, “Neden oradan bağırıyorsun? Ortakçılığın mı var? Neden bağırıyorsun? Bak, senden başka hiç bağıran yoktur burada. Bir menfaatin mi var? Niye burada sesini çıkaran yok senden başka!” diye yanıt verdi.

Öztürk kürsüden inince AKP Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül, “Partimize yönelik kabul edemeyeceğimiz şeyler söylendi” diyerek Öztürkmen’i özür dilemeye çağırdı.

Gül, “Sayın Başkanım, kürsüde partimize yönelik kabul edemeyeceğimiz ifadeler söylenmiştir. AK Parti her yönüyle her açıdan temiz, hem siyasetiyle hem her yönüyle yolsuzlukla, haksızlıkla mücadele eden bir anlayıştır, bir siyasi harekettir” iddiasında bulundu.

Gül şöyle konuştu:

“Dolayısıyla kim yanlış yaptıysa… Burada genelleme yaparak partimize, grubumuza yönelik bu tür ithamları asla kabul etmiyoruz ama kim yanlış yaptıysa suç ve cezanın şahsiliği ilkesi gereğince, bu anlamda gerekli hukuki yollara başvurulabilir ama burada grubumuzu, 10 milyonluk AK Parti ailesini töhmet altında bırakan bu ithamları kabul etmediğimizi, reddettiğimiz ifade etmek istiyorum.”

Öztürkmen, ise genelleme yapmadığını “Bazı AKP’liler” dediğini belirterek, yolsuzluğa karışmış AKP’lilerden örnekler verdi. CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır da genelleme yapılmadığını, ancak AKP’liler içinde kendi şirketinin ürettiği dezenfektanı kendi bakanlığına satan bakanların olduğunu hatırlattı.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’li vekil Hasan Öztürkmen anlattı: Et barolarının büyük vurgunu

Meclis karıştı… AKP ve CHP arasında ‘et vurgunu’ tartışması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!