CHP ve DEM Partililerden Meclis’te ‘Kobani’ protestosu

DEM Parti ve CHP milletvekilleri, Kobani Davası'nda çıkan kararları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) protesto etti.

featured

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014’teki eylemlere ilişkin aralarında terör örgütü PKK elebaşılarının yanı sıra eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 108 sanığın yargılandığı davada hüküm açıklandı.

Eski milletvekili Ahmet Türk’e 10 yıl, Figen Yüksekdağ’a 30 yıl 3 ay, Selahattin Demirtaş’a toplam 42 yıl hapis cezası verildi. Aralarında Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder, Ayhan Bilgen, Aysel Tuğluk’un da bulunduğu 12 sanığın beraatine karar verildi.

thumbnail
İlişkili Haber

‘Kobani’ davasında karar açıklandı

Bu cezaların hak edilen cezalar olmadığını öne süren Önder, “Olan memleketin barış umuduna ve birlikte yaşam umuduna yöneliktir” dedi.

Bütün uyarılara rağmen AKP cenahının bunun farkına varmadığını belirten Önder, “Günbegün ortaya çıkan şeylerle görüyoruz; bu da AK Parti’nin ilerideki yargılanmasının ön iddianamesidir. Çünkü Çözüm Sürecine ait tüm şeyler kriminalize edilmiştir, cezanın konusu yapılmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Önder, “Birleşimi kapatmadan önce, zindandaki bütün arkadaşlarımı selamlıyorum” dedi ve birleşimi, 21 Mayıs Salı günü saat 15.00’te toplanmak üzere kapattı.

Birleşimin kapanmasının ardından CHP ve DEM Partili milletvekilleri, Kobani Davası’nda çıkan kararları protesto etti. Masalara vuran DEM Partililer Kürtçe slogan attı.

 

CHP ve DEM Partililerden Meclis’te ‘Kobani’ protestosu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. rezil pkk seviciler.ychpnin Atatürk posteri takması engellenmeli.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!