Meclis’te yumruklar konuştu… Milletvekili ambulansla hastaneye götürüldü

AKP'li ve İYİ Partili vekiller arasında arbede çıktı. AKP'li Zafer Işık'tan yumruk darbesi alan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ambulansla hastaneye götürüldü. Alnında açılma olan Örs'ün ayrıca kalp pili taşıdığı ve ritim sorunu yaşadığı belirtildi. Örs'ün tedbir amaçlı yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

featured

Meclis bütçe görüşmelerinde gergin anlara sahne oldu. AKP’li ve İYİ Partili vekiller arasında arbede çıktı. AKP’li Zafer Işık’tan yumruk attığı İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Meclis’ten ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kalp pili olan Örs’ün ritim bozukluğu yaşandığı öğrenildi. Örs’ün en az bir gün yoğun bakımda kalacağı belirtiliyor…

YUMRUKLU KAVGANIN AYRINTISI

TBMM Genel Kurulu, 2023 yılı bütçelerini görüşmek üzere toplandı. Görüşmeler sırasında önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan arasında tartışma yaşandı. Ardından kürsüde konuşan İYİ Parti Milletvekili Ümit Beyaz ve AKP’li Turan tartıştı.

AKP ve İYİ Parti sıralarındaki milletvekillerinin de ayağa kalkarak tartışmaya başlaması üzerine gerginlik büyüdü. Bunun üzerine Meclis Başkanvekili Haydar Akar, 10 dakika oturuma ara verdi.

 

Ancak tartışma devam etti. AKP milletvekilleri ile İYİ Parti milletvekilleri kürsünün etrafında toplandı. İki partinin milletvekilleri birbirlerine yumruk attı. Yaşanan arbedede yere düşen milletvekilleri oldu.

Arbede devam ederken, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yumruk attı. Örs’ün alnında açılma oldu. Araya diğer milletvekilleri girdi ve Örs, genel kurul salonundan çıkarıldı.

Yaşanan arbedede İYİ Partili Örs, fenalaştı. Örs’e, ilk müdahaleyi aynı zamanda doktor olan İYİ Partili Aylin Cesur yaptı. Örs, daha sonra Meclis revirine götürüldü. Burada kalp ritminin bozuk olduğu gerekçesiyle Hüseyin Örs, ambulansla özel hastaneye kaldırıldı. Örs’ün, tedbir amacıyla yoğun bakımda tedaviye alındığı öğrenildi.

Meclis’te yumruklar konuştu… Milletvekili ambulansla hastaneye götürüldü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  TBMM 600 kişi medeni bir şekilde konuşamıyor , küfürler yumruklar. bu durumu gören taraf olmuş bölünmüş halk ne yapar düşünmek bile istemiyorum.
  seçim gelsin artık rte ve akp den kurtulmamız gerekiyor.

 2. 2 ay önce

  Ülkemizin sorunlarını çözmek, milletin refah içinde yaşaması için çalışmak gibi
  asli görevini unutan, konuşarak anlaşamayan, vekil istemiyorum.
  O yüzden yıllardır aynı kişileri aday gösteren mevcut partilere kesinlikle oy vermeyeceğim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!