Meclis’te ‘yumruklu kavga’ gerginliği

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, geçen günlerde AKP Milletvekili Zafer Işık'ın TBMM'de İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atmasına ilişkin, "AK Parti grubunu hem milletvekili arkadaşımızı yanlış bilgilerle kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyorlar." dedi. Meclis'te yaşanan gerilim sonrası birleşime ara verildi.

featured

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın Meclis’te İyi Partili Hüseyin Örs’e yumruklu saldırısına ilişkin olarak kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini savundu.

Elitaş, “Konuşmacılar salı günü ortaya çıkan hadisede hâlâ sistematik bir şekilde AK Parti grubunu hem milletvekili arkadaşımızı yanlış bilgilerle kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyorlar. O konuda açıklama yapmak istiyorum. Ahlaksızca dediler. Salı günü bir hadise oldu. Hiç tasvip etmediğimiz bir hadise, dün de yaşadığımız, onaylamadığımız, kürsüdeki bir bakana materyal fırlatmak da doğru bir hadise değildir. Buradan bardak da fırlatıldığını gördük.” diye konuştu.

Elitaş, şu ifadeleri kullandı:

“O gün bir milletvekili çekilmiş. AK Parti grubunda 4 kişi var, kürsüde konuşmacı var. Gelir gelmez sen zaten boş konuşuyorsun diyen bir milletvekili var. Başkan, konuşmaya gel diyor. O milletvekili konuşmuyor. Başkan oturumu kapatıyor. Arkasından bir bakıyoruz İyi Partili 30 milletvekili 4 kişilik AK Parti sırasına saldırıyor. Grup Başkanvekilleri geliyor, milletvekillerini yerine götürmeye çalışıyor.

Bir arbede yaşanıyor. O gün 2-3 kişiye ceza veriliyor. Biri Fahrettin Yokuş ona niye ceza veriliyor? Tekmeliyorsunuz, kaburgalarını kırıyorsunuz. Hüseyin Örs’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Size yazıklar olsun. Milleti yanıltmaya kalkarak olan bir hadiseyi ahlaksızca diye tanımlamak en büyük hatadır.

Şehidin bacısına hakaret edeni siz barındırıyorsunuz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı’na küfredeni siz barındırıyorsunuz. Cumhurbaşkanı Yardımcısı’na ‘utanmaz herif’ diyorsunuz, özür dilemiyorsunuz. Buradan kalkıyorsunuz ortaya çıkan hadiseden dolayı AK Parti grubunu ve milletvekili arkadaşımızı ahlaksızlıkla suçluyorsunuz. Bu ahlaki bir durum değildir.”

İyi Parti grubu Elitaş’ın açıklamasına tepki gösterdi. Gerilim sonrası birleşime ara verildi.

Meclis’te ‘yumruklu kavga’ gerginliği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  bunların hiç birisi sayın değil. yani sayınlığı hak etmiyorlar.

  • 2 ay önce

   bunlar ışte hep ataturk sonrasının ismet paşanın yuzunden.(!)

   Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!