TBMM kürsüsünde gösterilen fotoğraf, vekiller arasında yumruklu kavga çıkardı

featured

TBMM’deki bütçe görüşmelerinde, kürsüden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz’ın uçağına bindiği anların fotoğraflarının gösterilmesinin ardından AKP ve CHP milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı.

TBMM Genel Kurulu, İçişleri Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe görüşmeleri için saat 11.00’de TBMM Başkan Vekili Sadi Süreyya Bilgiç başkanlığında toplandı.

İçişleri Bakanlığı bütçesi üzerine konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili çeşitli iddialar olduğunu söyleyerek, “Sayın Bakan, gelecek nesilleri düşünseydi, kendisiyle ilgili onlarca iddiayı bir televizyon programında değil gelir burada, egemenliğin kayıtsız şartsız temsil edildiği TBMM’de ‘önce dokunulmazlığımı kaldırın, sonra soruşturma komisyonu açın’ derdi. O ne yaptı? Mayıs ayından beri hala savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacak. Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili siz şurada uçağa binerken fotoğrafınız çıktı. Açıklamada dediniz ki ‘başka uçak yoktu ne yapayım’ dediniz” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLLERİ BİRBİRLERİNE SALDIRDI

Bakan Soylu, bunun üzerine oturduğu yerden Aydın’a “Sahtekarsın” dedi. Erkan Aydın da “Aynı kelimeyi iade ediyorum, misliyle iade ediyorum” yanıtını verdi. Bakan Soylu ve Aydın arasındaki sözlü tartışmanın uzaması üzerine CHP’li milletvekilleri Soylu’ya tepki gösterdi. Daha sonra AKP ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Meclis Başkan Vekili Sadi Süreyya Bilgiç oturuma ara verirken, AKP ve CHP milletvekilleri arasında yumruklu kavga yaşandı. Kavga diğer milletvekillerinin araya girmesiyle sona erdi.

İşte Meclis’te kavga çıkaran konuşma ve vekillerin yumruklu kavga görüntüleri:

TBMM kürsüsünde gösterilen fotoğraf, vekiller arasında yumruklu kavga çıkardı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 10 ay önce

    Yüce Meclis ve yü ce vekilleri.

    Cevapla
  2. 10 ay önce

    Yeterince eğlenceli… İşte şimdi görevinizi yapıyorsunuz, “sayın” vekiller!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!