Medyascope’tan tepki çeken başlık… ‘Makbul’ göçmenler: Bulgaristan Türkleri

Yurtdışından aldığı fonlarla sık sık gündeme gelen Ruşen Çakır'ın yönetimindeki Medyascope, Bulgaristan Türklerinin Türkiye'ye göçleriyle ilgili tepki çeken bir başlık kullandı.

featured

Bulgaristan’ın 1984-1989 yılları arasında Türklere yönelik uyguladığı baskı ve asimilasyon politikasından kaçarak ülkemize göç etmek zorunda bırakılan yaklaşık 350 bin Bulgaristan Türkünü, son 10 yıldır Türkiye’ye gelen göçmenlerle karşılaştıran Medyascope, “Makbul göçmenler: Bulgaristan Türkleri” başlığını kullandı.

Videonun içeriğinde nesnel bir bakış sergileyen ve Türklerin o dönem yaşadığı zorlukları anlatan belgesel için neden böyle bir başlık tercih edildiği merak konusu oldu. Söz konusu başlığa sosyal medyada “Ülkemize göç etmek zorunda kalan Türklerle, sığınmacılar aynı kefeye konuluyor” tepkisi geldi.

Medyascope’tan tepki çeken başlık… ‘Makbul’ göçmenler: Bulgaristan Türkleri

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 8 ay önce

  Foncu Çakır ve gizli ilişkilerin adamları… Hepiniz yargılanacaksınız. Haddinizi öğreneceksiniz.

 2. 8 ay önce

  Onlar göçmen değil soydaşlarımızdır.

 3. 8 ay önce

  Bu namzet soros beslemesi ve basın krizli şebeke elemanı bu ülkeyi ve bizileri herhalde başkalarına benzetti sazan sandı…bu haberimsi başlığı neden nasıl ve ne amaçla koyduğunu sanki bilmiyoruz..1 Türk heryerde Türktür ve başımızın tacıdır..2 Bizim için muhacirlik öyle loş ve boş bir kelime değil vatanseverlikle yakıştırılır..3 Bütün hürriyet aşıklarımız büyük devrimcilerimiz cumhuriyetcilerimiz mayalarını çoğunlukla oralardan almışlardır..4 Mustafa Kemal(ler)i bilmeyenlerin bunlarıda anlaması zordur….Ne Mutlu Vatanseverim Diyenlere..

 4. 8 ay önce

  Türkiye, hangi ülkede yaşarsa yaşasın tüm Türklerin anayurdudur. İstedikleri anda döner ve yurttaşımız olurlar.

  • 8 ay önce

   Ümit Özdağ haklı, bu sol liberal takımından bir cacık olmaz.

   Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!