Meğer Atatürk dönemi CHP’siyle sorunu varmış! Nagehan Alçı’dan ‘mahalle’ açıklaması…

Muhaliflerden gelen eleştiriler üzerine “Sizin mahalle'ye transfer olmaya hiç niyetli değilim” diyen Nagehan Alçı, 1920 ve 1930'ların CHP'si döneminde olsaydı, CHP muhaliflerini destekleyeceğini söyledi.

featured
service

Ekrem İmamoğlu‘nun Karadeniz gezisine davet edilmesi büyük tepki çekmiş, eleştirilere “Vız gelir tırıs gider” diye yanıt veren İmamoğlu özür dilemek zorunda kalmıştı…

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, kendisini eleştiren muhalifleri hedef aldı. Onlardan “muhalif görünümlü rejim propagandistleri” diye bahseden Alçı, “Endişe etmeyin, benim CHP‘li olduğum, CHP’yi destekleyeceğim falan yok. ‘Sizin mahalle’ye transfer olmaya hiç niyetli değilim” diye yazdı.

“Benim mahallem tüm Türkiye ve dünya. Ama yeri geldiğinde gazetecilik sorumluluğu gereği ‘Bu cadde çıkmaz sokak’ diye haykırmasını, karşı çıkmasını bilmek gerekir. Yapmaya çalıştığım bu” iddiasında bulunan Alçı, Atatürk dönemi CHP’sini hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

“Düşünüyorum, 1924’te yaşayan bir yazar olsam CHP’ye değil Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası’na destek verirdim. 1930’de ise çok net bir şekilde Serbest Cumhuriyet Fırkası’na…Her ikisi de bana göre devrin CHP’sinden daha ilerici ve daha özgürlükçü partilerdi. Daha önce de yeri geldiğinde paylaştığım bu fikirlerim asla değişmiş değil. Ama eğer CHP tek parti rejiminin Terakkiperver ve Serbest Fırka’ya yaptığı muameleyi bugünkü rejim CHP’li siyasetçilere yapmaya kalkarsa işte orada CHP’nin hakları ve CHP’lilerin özgürlükleri için sonuna kadar mücadele ederim.

CHP’nin siyasi ideolojisini benimsemediğim halde yaparım bunu, demokrat olduğum için yaparım. İşte Canan Kaftancıoğlu’na gelen siyasi yasak ve hapis kararına karşı net tavrımın nedeni bu. Demokratlık…”

Meğer Atatürk dönemi CHP’siyle sorunu varmış! Nagehan Alçı’dan ‘mahalle’ açıklaması…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 5 gün önce

    cıddıye alınacak bırı degıl. sıyaset dunyasının hulya avsarı olur kendılerı.

  2. 5 gün önce

    1920 ve 1930’ların CHP’si döneminde olsaydı, CHP muhaliflerini destekleyeceğini söyleyen birisinin dedesinin Kurtuluş savaşı anında hangi taraftaydı acaba diye soru sorarım.

  3. 5 gün önce

    Zaten bütün şerefsizlikler, ihanetler ‘demokrasi’ ve ‘insan hakları’ torbasında sunulmuyor mu? Kendini savunma ihtiyacı duyduğun insanî değerler sende beş para etmiyor! Biliyor musun aslında sen bir YOK’sun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!