Mehmet Ağar’ın adıyla anılıyordu… Yalıkavak’ta kanun geçmiyor!

Mübariz Mansimov’dan şaibeli bir şekilde alındığı iddia edilen Yalıkavak Marina’da iki katlı otel yapmak için belediyeye tadilat projesi ruhsatı başvurusunda bulunan şirketin ruhsat almadan inşaata başladığı belirtildi.

featured

Sedat Peker’in iddiaları ile gündeme gelen ve Mübariz Mansimov’un elinden şaibeli bir satışla alınan Yalıkavak Marina’da tek katlı eski otel binası yıkılarak yerine iki katlı otel yapımı için Bodrum Belediyesi’ne tadilat ruhsatı için başvuruda bulunan şirketin gerekli izin verilmeden inşaata başladığı bildirildi. Cumhuriyet’ten Miyase İlknur’un haberine göre, şikâyetler üzerine belediye tarafından iki kez mühürlenen Yalıkavak Marina’da mühür fekki yapılarak inşaat faaliyetlerine devam edildi.

Haberde şöyle denildi:

“Marina arazisinde totalde 5 bin 500 metrekare yapılaşma iznine rağmen denize dolgu alanı da dahil yasal iznin iki katından yoğun yapılaşma görülüyor. Mansimov, mühürleme ve yıkım kararına rağmen inşaatın sürmesini marinanın yönetim kurulundan istifa etse de Mehmet Ağar’ın etkisine bağlıyor.

Bodrum Belediyesi basın bürosu ile yaptığımız görüşmede yapı ruhsatı başvurusu beklemede olan Yalıkavak Marina’nın kaçak inşaat nedeniyle iki kez mühürlenmesine rağmen inşaatın sürmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu, yıkım kararının uygulanacağı söylendi.”

Mehmet Ağar’ın adıyla anılıyordu… Yalıkavak’ta kanun geçmiyor!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!