Mehmet Ali Çelebi’den ‘Saray operasyonu’ eleştirilerine yeni yanıt: Sistem neden çöktü?

featured

Partiden kopuşları “Saray operasyonu” olarak suçlayan CHP yönetimine Mehmet Ali Çelebi’den yeni bir yanıt geldi.

VERYANSIN TV

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Yalova Milletvekili Özcan Özel, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kemal Kılıçdaroğlu‘na yazdıkları ültimatom gibi mektubun ardından partilerinden istifa etti.

Çelebi, istifa konuşmasında CHP yönetimini sert sözlerle eleştirdi.

“Mustafa Kemal Atatürk’ten, yabancılardan demokrasi dilenen yöneticilere, Atatürk demekten imtina edenleri sahiplenen ve el üstünde tutan CHP’ye geldik.” diyen Çelebi, “Işığımız Öcalan’ diyen kumpas tetikçilerini CHP için şans görebilen yöneticilere, Atatürk’ü alenen soykırımcı olarak niteleyen HDP yönetimine ses çıkaramayan yöneticilere geldik.” ifadelerini kullandı.

İstifanın ardından konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel partiden kopuşları ‘Saray Operasyonu’ olarak niteledi.

‘SİSTEMİN ÇÖKMESİ SARAY OPERASYONU MUYDU?’

Açıklamaya Mehmet Ali Çelebi, Twitter’dan yaptığı yeni bir paylaşımla yanıt verdi. 

Çelebi “Bize “Sarayın Adamı” diyenlere açıkça soruyorum! 24 Haziran 2018 seçim gecesi CHP’nin kurduğu ASP Seçim Sisteminin çökmesi Saray operasyonu muydu? Sn. Muharrem İnce’ye bunu neden yaptınız? O zaman da sorumluları istifaya davet etmiştim, el üstünde tuttunuz. Geçin bu işleri…” ifadelerini kullandı.

‘ŞİRİN HANIM BİR YERLERE ŞİRİNLİK YAPMIŞ’

Çelebi bir başka paylaşımda ise Halk TV programcısı Şirin Payzın’ın eleştirilerine yanıt verdi. 

Payzın’ın “Mesela sizce seçim nasıl kazanılır? Diye sorulmamış… laf dalaşına giren bütün milletvekillerine sormak lazım .. TBMM’de maaş aldığınız süre boyunca kaç soru önergesi verdiniz ? Halkın hangi önemli sorununu gündeme taşıdınız? Seçim için somut önerileriniz nelerdir?” sözlerine Çelebi, şöyle yanıt verdi: “Şirin hanım bir yerlere şirinlik yapmış ama gazeteciliği unutmuş! Diyor ki kaç önerge verdin? Neyi önerdin? Meclise yeni katılmış sadece CHP değil bütün partilerin vekilleri arasında 95 kanun, 1536 soru, 79 araştırma önergesiyle birinciyim. 600 vekilin ortalaması aşağıdadır.” 

Mehmet Ali Çelebi’den ‘Saray operasyonu’ eleştirilerine yeni yanıt: Sistem neden çöktü?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. 31 Ocak 2021, 19:14

  ergenekon kumpaslari ve açılım destekçisi, yetmez ama evetci bütün pislikler chp nin tepesine ve halk TV ye cokmusler, Tayyip Erdoğan nefretini ekmek yapmis konuşuyorlar.
  diyorlar ki;
  “Evet bizler hdp orjinli, Atatürk ve kurucu değerlere düşman, chp ile alakası olmayan bir güruhuz. Ama seve seve bize oy vereceksiniz katlanacaksiniz. Çünkü akp den biktiniz”
  Yok yahu?

 2. 31 Ocak 2021, 16:37

  9 secim kaybedip hala koltuğa yapışan, ülkede yaşanan bunca sıkıntıya rağmen umud olamayan, AKP’yi hala yüzde kırklarda tutan kim ise “Sarayin Adamı” O’dur!

 3. Sahsiyet yok ki ne sahsiyeti?

 4. Amerikan kopegi sirin payzin a ne oluyor?

 5. 31 Ocak 2021, 12:10

  İstifa etmesi gereken en başta kk. Ama onu oraya monte eden kulağından tutmuş salmıyor. Toplumu da demokrasi, çözüm, her şey güzel olacak gibi masallarla uyutuyor. Adam ne kadar vurdum duymaz bir şahsiyetmiş.

 6. Bu 12 aralikcilar kongrede ataturkculeri kışkırtmak ve ayrı aaday cikarsinlar.bizde yenelim chp yi ele geçirelim Atatürkçüler oyuna gelmedi.parti meclisini ele geçirmek için.izmirde 200 delege ile ilbaskani seçtiler.sonra Ankara İstanbul.kiskirtma bolme yenme

 7. 31 Ocak 2021, 10:51

  Harbiye’nin ektiği tohum koca ağaç oluyor… Cumhuriyet düşmanları kaçacak delik arayacak! “Bizim de günümüz gelecek!”

 8. Atatürk iş bankası oldu mu mangalda kul bırakmıyorlar.ataturkun emaneti.ataturkun partisini ychp yapacaklarmış.ataturk diyememeler nede atatürk karşıtı var topladılar.ataturke sahip cikanlarida bahanelerle ihraç.eski merkez yönetim kurulu olsaydı bunlara istifa yi bırak ihraç ederlerdi.

 9. Bu topraklarda Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izcileri kazanacak, Türk Devleti ve Türk Ulusu kazanacak, ÇELEBİ seninleyiz…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!