Mehmet Ali Çelebi’den Tanju Özcan’a: Bilerek konuşalım

featured

11 milletvekilinin istifa etmesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi erken genel seçime götürmek zorunda kalacağını iddia eden Tanju Özcan’a, Mehmet Ali Çelebi’den yanıt geldi. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Türkiye’yi aydınlığa çıkartacak” dediği önerisini açıklamış, 11 milletvekilinin istifa etmesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi erken genel seçime götürmek zorunda kalacağını iddia etmişti.

Memleket Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’den Özcan’a yanıt geldi.

Çözüm bu deniliyorsa aranan 11 vekili 10’a düşürebilirsiniz. Zerre tereddüt etmem!” diyen Çelebi, ancak milletvekili istifalarının erken genel seçime değil ara seçimlere yol açacağını söyledi, “Bilerek konuşalım” ifadelerini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan Çelebi şunları söyledi:

“İstifa kolay iş ben hazırım. Muhalefetin hepsi etse: 1-İlk şart Meclis istifayı kabul etmeli. 2-Erken genel seçime değil istifa edilen illerde ara seçime yol açar. 3-Sine-i millet diyenler seçime girmezse Anayasayı değiştirecek çoğunluğa iktidar ulaşır. Bilerek konuşalım.
Bu şartlarda memleketin selameti için çözüm bu deniliyorsa aranan 11 vekili 10’a düşürebilirsiniz. Zerre tereddüt etmem!”

thumbnail
İlişkili Yazı

‘Türkiye’yi aydınlığa çıkartacak’ demişti… Tanju Özcan önerisini açıkladı

Mehmet Ali Çelebi’den Tanju Özcan’a: Bilerek konuşalım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!