Mehmet Ali Çelebi’den yeni mesaj: 11 partiyle görüştüm

CHP ve Memleket Partisi'nden istifa ettikten sonra AKP'ye geçeceği iddia edilen Mehmet Ali Çelebi, AKP'li yetkililerle görüştüğünü yalanlamadı. Çelebi, başka partilerle de görüştüğünü bağımsız olarak yola devam edeceğini söyledi.

featured

CHP’ye yakın bazı gazetecilerin bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AKP ile görüştüğünü ve partiye katılacağını iddia etmesinin ardından tartışmalar gündemden düşmezken, ilk ağızdan konuya ilişkin açıklama geldi.

Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 11 parti ile görüştüğünü ama yoluna bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.

Çelebi’nin açıklaması şu şekilde:

“Konuya netlik getirelim:

11 parti sosyalistinden sağ-sol görüşlüsüne cumhur ittifakından millet ittifakına kendi istekleriyle benim talebim olmadan geldi görüştüm. Bu ilgi benim için onurdur. Bugün bir parti yine aradı görüşürüm, mahsuru yoktur. Bağımsız olarak devam ediyorum.”

Diğerleri neden haber olmadı. Durum basit. Algı operasyonları ile 20 sorunun gündemi dağıtılmak isteniyor. Cevap verilemediği için trol orduları harekete geçiriliyor. Milletimize bu soruları sorduracağız. Bizim için en büyük görev budur.

Öte yandan, Halk TV’de yayınlanan ‘Kayda Geçsin’ programında açıklamalarda bulunan Çelebi’ye, Deniz Gezmiş ve Berkin Elvan tweetlerini neden sildiği soruldu.

Çelebi, “Çünkü yeni gördüm. 2012’deki tweetlere bakma şansım yoktu. Cezaevinden çıkar çıkmaz Berkin Elvan’ın cenazesine gitmiş insanım. Hesabım 2012’de açıldı. 2013-2014’de ben cezaevindeyim, tweetleri ağabeyim attı. Daha sonrasında hesabı devraldım. Birkaç ay önce ağabeyime ‘Senin attığın bazı tweetler senin okumalarınla ilgili, kendi attıklarını temizle ileride sorun olmasın’ dedim. Ben Berkin Elvan’ı da Uğur Mumcu’yu da Deniz Gezmiş’i de kitaplarımda yazmışım, kitaplarımı mı toplatayım? Tweet silindi, ama benim söylediğim sözler silinmedi, neyin peşindesiniz siz? Konuşmalarım, kitaplarım silindi mi? Şu an hiçbir partiye geçmeyeceğim” dedi.

 

Mehmet Ali Çelebi’den yeni mesaj: 11 partiyle görüştüm

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 ay önce

  11 parti ile gorusen adam bagimsiz olarak devam etmez. Bagimsiz gibi gozukur sadece.

 2. 2 ay önce

  Sizinle görüşen 11 partiye artılı masaya sorduğunuz 20 haklı sorunuz hakkında fikirlerini sordunuz mu ya da kendileri söylediler mi? Öğrensek iyi olurdu.

 3. 2 ay önce

  Her şey yerli yerindeydi, ta ki siz millet ittifakı karşısında cumhur ittifakını destekleyeceğinizi söyleyene kadar. Sonra da tivitlerinizi sildiniz ve ağabeyinizin sildiğinizi söylediniz. Troller akbaba gibi bekler ama siz onlara yem sundunuz. Size güvenen insanların hakkı için sağlam durabilseydiniz. 11 tanesi ile görüştünüz, keşke 1 tanesiyle bile görüşmeyip, bağımsız devam ediyorum deseydiniz.

 4. 2 ay önce

  Milletin vekili, yanı bütün millet topluca mecliste olamayacağı için …
  milleti mecliste temsil eden milletvekili…..
  Yalnız ve yalnız kendi vicdanına karşı sorumludur.

  Şimdi, çıkıp bazı parti liderlerinin, seni ben milletvekili yaptım demesi en büyük demokrasi aptallığıdır.

  Sayın Çelebi’ bin partisiz ve bağımsız milleti daha iyi temsil edeceğine inanıyorum.

 5. 2 ay önce

  Bu sorulara ilave edilecek sorular da olsa, bence onemli sorulardır.
  Benim de zaman zaman sordugum sorulardır bircogu.
  Keske bu sorulara hangi partinin ne cevap verdiğini ogrenebilsek, gerçi bircogunu tahmin ediyoruz,eger bu sorulara sn celebi aldıgı cevapları soylerse iyi olur.
  Partilerle gorusmek elbette olagan olmalı,bu sorulara cevap almıstır umarım.

  Cevapla
 6. 2 ay önce

  Yani mevzu duygusal değildir umarım bay Çelebi

  Cevapla
 7. 2 ay önce

  Feto hala etkin. Ergenekon sürecinde içeri attığı adamları hala karalıyor.

  • 2 ay önce

   Feto tabiki etkin, etkin olmasinin sebebi de bu iktidar, mahallenin manavi degil. Ellerinde imkan vardi, bitirmediler. Kendilerine dokunmasin diye.

   Cevapla
 8. 2 ay önce

  sen de kendı kendını atese verdın.harakırı yaptın. uzulme belkı ılerıde 11 lı masa kurulur belkı baskan olursun.

  Cevapla
 9. 2 ay önce

  izmir seçmeni chp nin gidişatından endişeli…ve vekilimiz de bunu dile getiriyor…bütün desteğimiz seninle m.ali vekilim…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!