Mehmet Metiner’den ‘dönsünler’ diyenlere Neonazi benzetmesi

“Bu ülkeye sığınanlar Ukraynalılar olmuş olsaydı sesi çıkmayacak olanların Arap olunca memnuniyetsizliğin ötesinde düşmanca sesler çıkartmaları İslamofianın bir diğer çeşidi değilse neyin nesidir?”

featured

Eski AKP Milletvekili, Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, Şam yönetimiyle anlaşıp Suriyelilerin dönmesini savunanlara sert suçlamalar getirdi. Metiner, “O cellatla gidip konuşup hiçbir şey olmamış gibi yerini yurdunu terk eden o milyonlarca göçmenin yeniden kendi cellatlarının insafına terk edilmesi gerektiğini savunuyorlar. İnsanlık adına utanç duymamak mümkün mü?” ifadelerini kullandı.

Bu fikirlere Neonazi benzetmesi yapan Metiner, “Bu ülkenin caddelerinde İngilizce tabelaların asılmasından gurur duyanların Arapça veya Kürtçe tabelalarından rahatsızlık duymaları İslamofobiaya eşlik eden ırkçılıkla alakası yoksa neyle alakası var söyler misiniz?” iddiasında bulundu.

Metiner’in yazısının satır başları şöyle:

“Hiç kimse durup dururken ülkesini terk etmez.

Yerini yurdunu bırakıp yaban diyarlara göçmez…

Şimdi birileri kalkıp bütün zulmü kendilerine reva gören celladın tekrar kucağına göndermek istiyor o mazlum insanları.

O cellatla gidip konuşup hiçbir şey olmamış gibi yerini yurdunu terk eden o milyonlarca göçmenin yeniden kendi cellatlarının insafına terk edilmesi gerektiğini savunuyorlar.

İnsanlık adına utanç duymamak mümkün mü?

Bu ülkeye sığınanlar Ukraynalılar olmuş olsaydı sesi çıkmayacak olanların Arap olunca memnuniyetsizliğin ötesinde düşmanca sesler çıkartmaları İslamofianın bir diğer çeşidi değilse neyin nesidir?

Bu ülkenin caddelerinde İngilizce tabelaların asılmasından gurur duyanların Arapça veya Kürtçe tabelalarından rahatsızlık duymaları İslamofobiaya eşlik eden ırkçılıkla alakası yoksa neyle alakası var söyler misiniz?

Avrupa’da Türklere yönelik Neonazi söylemlerini bu topraklara taşımak, bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür.

Suriyelileri ne pahasına olursa olsun göndereceklerini, çünkü bu yüke artık katlanamayacaklarını söyleyenler niçin Suriye’nin eli kanlı diktatörüne tek kelime etmezler?

Niçin Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği onurlu ve güvenli geri dönüşün zemininin oluşturulması için Suriye’nin diktatörüne akıl vermezler de o diktatörün kâğıt üstünde kalacak genel af çağrısını yeterli görürler?”

Mehmet Metiner’den ‘dönsünler’ diyenlere Neonazi benzetmesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 9 ay önce

  ya birak bu isleri, sekiz milyon ukraynali da gelmesin. ABD japonya’yi isgal etti fii tarihinde, 2019 itibariyle, japonyadaki toplam amerikali sayisi 80,000. Bizde sekiz milyon suriyeli var. Adam mi yiyorsun aklinca.

 2. 9 ay önce

  Ne yapalım sayn metiner, islamafobik gorunmemek için 10 yıl daha mi sessiz kalalım. Misafirligin kısası makbuldür. Ve 8 milyon suriyelinin yada diğer sığınmacıların içinde 100 bin kişi namaz kılıyorsa yerim cehennem olsun. Boş laflara karnımız tok artık. Aklı sizden öğrenmeyeceğiz. Size tavsiyem köyünüzün camii ne imam olun daha inandırıcı olur çoluk çocuklara da en azından 5 vakit namaz kılmayı öğretirsiniz.

 3. 9 ay önce

  Ne arapları, ne Afganları, ne Ukraynalıları, ne de diğerlerini…
  Hiçbirini istemiyoruz Sayın Metiner.
  Neyi anlamıyorsunuz, biz de onu anlayamıyoruz..

 4. 9 ay önce

  Alla alla!Kardeşim demogoji yapıyorsun ama de ki dediğin gibi.İslam’la ne ilgisi var?Adam pis ya pis.Zorla mı,istemiyoruz bu tutturmuş isteyeceksin.Sen git onlara abad ol.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!