Mehmet Metiner’den iktidara uyarı: Bizi götürür

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, Tv100'de Erdoğan Aktaş'ın sunduğu 'Sağlı Sollu' isimli programda açıklamalarda bulundu.

featured

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, Tv100’de Erdoğan Aktaş’ın sunduğu ‘Sağlı Sollu’ isimli programda açıklamalarda bulundu.

Programda, “Ekonomideki bu durum seçmeni ve siyasi tercihini nasıl etkiler?” sorusuna yanıt veren Metiner, “Çok büyük ölçüde etkiler. Zaten AK Parti hükümetimizin en büyük muhalifi. Ana muhalefet partisi bugün ekonomidir. Bizim iktidarımızı eğer götürürse ekonomi götürür.” diye konuştu.

Ekonomi konusundaki uyarılarına devam eden Metiner, “Onun dışında 6 parti değil 16 parti yan yana dizilsin Erdoğan’ı da AK Parti iktidarını da alaşağı edemez. Onun için bizim ne yapıp edip ekonomiyi düzeltmemiz gerekiyor.” dedi.

‘ÖYLE BİR TABLO ÇİZİYORUZ Kİ…’

“Her şey çok rayında mı gidiyor?” sorusuna ‘hayır’ yanıtını veren Metiner “Dünyada kendi kendine yetebilen hiçbir ülke yok yoktur, hiçbir konuda… Biz öyle bir tablo çiziyoruz ki; dışarıdan hiçbir şey ithal etmeyeceğiz. Her şeyi içeride kendimiz üreteceğiz. Kendimiz tüketeceğiz, ihracat da yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

“İthal ettiğimiz öyle ürünler var ki; kendi içimiz işleyip dışarıya da ihraç ediyoruz. Bir liraya aldığımız şey 3 liraya ihraç ettiğimiz bir ürüne dönüşüyor. Şimi bu ekonomistlerin, tarımı en iyi bilen insanların konuşabileceği konular. Bunu iyi bilen gazetecilerimiz, siyasetçilerimiz yok mu? Var.” diyen Metiner, şöyle devam etti:

Şu an Google’a bakıp da; şu kadar ton arpayı biz ithal ediyoruz, bu kadar üretiyoruz. Aslında ithal ettiğimiz arpayı da bizim burada üretmemiz lazım. Sağanı da, patatesi de burada… O zaman dünyadaki insanların birbirlerini hiçbir şekilde ihtiyaçları olmaz ki yani. O zaman ithal, ihracat olmaz. Herkes kendine yetecek, her şeyi kendi ülkesinde üretsin ve tüketsin kimse hiçbir yerden bir şey ithal etmesin.

Tarım politikalarımızın eleştirilecek yanları yok mu? Fazlası ile var. Ayrıntılara girmeden söylüyorum. Çünkü bu konuda görüşlerine itibar ettiğim arkadaşlarım var.”

Mehmet Metiner’den iktidara uyarı: Bizi götürür

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!