Memleket gibiyim

Adil Serdar Saçan yazdı...

Memleket gibiyim

Son zamanlarda memleketin hali endişe verici diyen de var, bir sorun yok diyen de. Mutlu azınlıklar ve mutsuz çoğunluklar ülkesinden manzaralar;

Zenci Türk olduklarını iddia ederek, mazlumu oynayıp gücü ele geçirince en elit kesimi oluşturanlar, hala kanaat dersi veriyorlar.

Andımız sayesinde Türk olmadıklarını bir kez daha kesin ve net olarak ortaya koyanların Müslüman olup olmadıklarının da anlaşılmasına az zaman kaldı. Öyle ya yıllarca İslamın sancaktarlığını Türkler yapmıştı. Türk değilseniz ne Müslümanısınız????

“Hilafeti getirelim, 15 dakikalık iş” diye başlık atan Yeni Nakit, nasıl bu kadar palazlandığını ve nereden cesaret aldığını anlatıverse de öğrensek. Para fazla gelince kıble şaşarmış..

Milletvekilliği hukuka uygun ya da aykırı gerekçeyle ama usule uygun olarak düşürülen HDP’li eski vekilin, Marksist Leninist manifestoya sahip PKK çizgisinde Meclis'te abdest alırken polis tarafından yakalandığı bir anda manşetlere taşınıyor. Hemen dinin tek sahibi Akp'den homurdanmalar duyuluyor, “o namaz kılsa da kabul olmaz!!!!” Yuhhh, yuuuh ki, ne yuuhhh. Kadayıfın her tarafı yanmış!!!!

130 milyar dolar yok ortada!!!! Damat da yok!!! Göz göre göre kayboldular…Banka içi boşaltma, şirket boşaltma duyduk da ilk defa MB içini boşaltma iddialarını duyuyoruz. Destuur. Estağfurullah. Din elden gitti mi ne!!!!

Merkez Bankası Başkanını Trump getirmişti(!), gidince hemencecik değiştirdik!!!! Bir de baktık ki dolar almış başını gidiyor. Kesin dış güçlerin oyunu.

Ayasofya ibadete açıldı, bu sayede çok değerli bir imamımız olduğunu ama keşfedilemediğini anlamış olduk. Sağ olsun imamlık dışında her çorbaya tuz!!!!

Mısır’la ilişkileri düzeltme kararı almışız. Müslüman Kardeşler'e ayıp olmadı mı şimdi? Tühhh...

Katar katar paraların gelip gittiği ülkelerden Katar’ın teyzeleri Kanal İstanbul kenarındaki arazilerini gezmeye geliyorlar. Biz evden çıkamıyoruz koronadan.Vaah ki vaah...

Ekonomi süper!! Herkes iş güç sahibi!!! Yolsuzluk bitti!!! Yersennn….

Kadına, çocuğa, hayvanlara, doğaya şiddetin önlenmesi için sözleşmeye gerek yok ama önleyen de yok. Anayasaya uymayan, uygulamayan sözleşmeyi takar mı?

ABD ve İngiliz ordusu tarafından tatbikat adı altında kuşatılıyoruz. Farkında mıyız acaba??

Sonra soruyor arkadaşlar, nasılsın??? 

Memleket gibiyim...