Memleket Partisi’nde istifa depremi

Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'nde istifa depremi yaşanıyor. Partinin Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı Akalın ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer'in de aralarında bulunduğu 6 isim istifa kararı aldı.

featured

VERYANSIN TV

Hakkı Akalın, yakın çevresine gönderdiği mesajında “Uzun süreden beri varolan çözümsüzlüklerin içinde, partinin başlangıçtaki hedef ve iddiasından uzaklaştığını üzülerek gözlemledim. En nihayetinde kuruluşta var olan heyecan ve inancımı yitirerek bir yol ayrımına geldim.” diyerek Memleket Partisi‘nden ayrıldığını bildirdi.

Akalın’ın mesajı şöyle:

“Değerli arkadaşlarım,
Çok değerli mesleğime de ara vererek, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılıktan ayrılmadan, 16 aydan beri kuruluşundan önce ve sonra parti için bir nefer gibi çalışmayı görev bildim. Bu süreçte sevinçli günlerim de mutsuz günlerim de oldu. Başlangıçta önümüzde yapacağımız zorlu pek çok iş olduğunu düşünerek yola çıkmıştık. 17 Mayıs 2021’de partinin kuruluşundan itibaren 4 ay içinde yasal olarak zorunlu örgütlenmeyi tamamlayarak 18 Eylül 2021 tarihinde Kurultayı yaptık. Böylece seçimlere katılabilmek için gerekli koşulları yerine getirdik. Bugün itibarıyla kongreleri yapılmış 45 il örgütümüz,  örgütlenmesini tamamlamaya çalışan 18 ilimiz, toplam 63 ilimiz mevcut. Özellikle kurultaydan sonra karşılaştığım tüm olumsuzluklara karşın bana verilen görevi yapmanın ve sorumluluğu yerine getirmenin bugün vicdani huzuru içindeyim. Uzun süreden beri varolan çözümsüzlüklerin içinde, partinin başlangıçtaki hedef ve iddiasından uzaklaştığını üzülerek gözlemledim.

En nihayetinde kuruluşta var olan heyecan ve inancımı yitirerek bir yol ayrımına geldim. Türkiye’nin dış ve iç tehdit, baskı ve krizlerle karşılaştığı çok kritik bir süreçte seçimlere de bir yıldan az bir süre kala, ülke siyasetine olumsuz bir katkıda bulunmanın sorumluluğunu üstlenmek istemiyorum. İnanç, gurur ve kararlılıkla Türkiye sevdası uğruna çıktığım buradaki yolculuğumun sonunda beni örgütü kurmak üzere Genel Sekreter olarak görevlendiren sayın Genel Başkan Muharrem İnce’ye, partiyi yoktan var eden ve bizimle her zaman uyum içinde çalışan özverili örgütümüze, Genel Sekreterlik’te bana yardımcı olan, birlikte görev yaptığım değerli yönetici arkadaşlarıma ve gece gündüz beraber olduğum Genel Merkezin tüm personeline teşekkür ediyor, 13 aydan beri sürdürdüğüm Genel Sekreterlik görevinden, Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi üyeliğinden ve kurucusu olduğum Memleket Partisi’nden ayrılıyorum. Hoşça ve sağlıkla kalın.

Prof. Dr. HAKKI AKALIN”

Partiden istifa ettiği belirtilen diğer isimler şöyle:

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üye ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala, Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer istifasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Usluer’in açıklaması şöyle:

Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim süreci içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifini ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece isteyerek, ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisinden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle.

thumbnail
İlgili haber

Memleket Partisi’ndeki istifaların ardından olağanüstü kurultay kararı

Memleket Partisi’nde istifa depremi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Anca Yalova kaymakamı olabilecek birinin peşine takıldınız.

    Yazık

  2. Cin de para var ama itibar yok diyen bu atlantikci isportacinin pesine takilanin aklina sasarim. Aynisini simdi nato milliyetcisi atlantigin mancinikcibasi tipin arkasina takilanlar yasiyor.

  3. 1 hafta önce

    CHP Muharrem İnceye Operasyon Yapıyor, Bu Altı isim Chp’ye Geçerlerse Haysiyetleri Sıfırlanır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!