Memleket Partisi’nde sular durulmuyor: Yeni istifalar geldi

featured

Memleket Partisi’nde Mehmet Ali Çelebi ile Mustafa Kemal Çiçek’in görevlerini bırakmasının ardından Veryansın Tv’nin ulaştığı yeni bilgilere göre, partinin üst düzey yöneticilerinden bazı isimler yönetime istifalarını sundu.

VERYANSIN TV

Memleket Partisi’nde sular durulmuyor.  
 
Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi ile Genel Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek’in görevlerini bırakmasının ardından yeni istifalar geldi. 
 
Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre Parti Meclisi Üyesi Özlem Kaya hem görevinden hem de parti üyeliğinden istifa etti. 
 
Kaya bazı WhatsApp gruplarına gönderdiği istifa mesajında parti içerisinde dedikodu olduğunu iddia ederek, bunun Memleket Partisi’ne zarar verdiğini söyledi. Parti içerisinde İnce’yi dibe çeken bir kesimin olduğunu söyleyen Kaya, ‘koltuk savaşı’ verenleri eleştirdi.
 
Edinilen bilgilere göre istifa eden isimler arasında Genel Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşa Özsoy Sarıkamışlı da var. 
 
Kırklareli İl Başkanı Dilek Kurt da Twitter hesabından görevinden istifa ettiğini duyurdu.  
 
Kurt’un paylaşımı şöyle: 

 

NE OLMUŞTU? 

Memleket Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığında yaşanan bazı gerginlikler sonrası kendilerine Ulusalcı / Kemalist diyen çok sayıda genç partisine tepki göstermiş, bazı gençler de partiden istifa etmişti. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, bu istifaların ardından partinin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi, Genel Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek ve çok sayıda üst düzey yönetici gençlere sosyal medyadan sahip çıkmıştı. 
Yaşanan bu olay sonrasında parti MYK üyeleri toplandı. Toplantıda Genel Başkan Muharrem İnce’nin İstanbul İl Yönetimine sahip çıktığı ve Çelebi’ye tepki gösterdiği öğrenildi. Bunun üzerine Mehmet Ali Çelebi de partideki görevinden istifa etti. 

’10 ARALIKÇI’ VURGULARI

Çelebi’nin bu hamlesinin ardından partinin önemli isimlerinden olan Mustafa Kemal Çiçek de görevinden istifa etti. Bu istifaların ardından parti içerisinde tartışmaların büyüdüğü ve gerginliğin arttığı öğrenildi. Görevlerinden istifa eden ve etmeyi düşünen çok sayıda kişinin İstanbul İl Başkanlığı başta olmak üzere, parti içinde ’10 Aralıkçı’ diye anılan kişilerin görevlerine devam etmesi durumuna göre kararlarını vereceği belirtildi. 

 

 

Memleket Partisi’nde sular durulmuyor: Yeni istifalar geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 5 ay önce

  Yahu bir umut yeşeriyor, hadi bakalım diyoruz o da elimizde patlıyor, daha kurulmadan yıkılan oluşumlar, nedir bu arkadaş, nerede hangi safta birleşeceğiz biz. Erken seçim olmadi desek bile bir yıl var seçime, nedir bu kararsızların düştüğü durum.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Önemli olana seçime kadar bu tip partilerin ilkeleri ayakta tutması ve meydan ısındığında o gücü halka geçirebilmesi. Kolay bir süreçten geçmiyoruz. Eminim bu sürecin sonunda kazanan Türk milleti olacak.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Gördünüz mü şimdi beğenmediğiniz KEMAL KILIÇDAROĞLU kaç cambazı bir İPde oynatıp kaç grubun derdine DEVA olarak bu milletin SAADETi için gece gündüz çalışıp gelmiş ve GELECEK bütün sıkıntılara nasıl göğüs geriyor.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Haber hatalıdır kendisi aylar önce şahsi sebeplerden dolayı istifa etmiştir. Lüzum görmediği için açıklamamıştır yeni bir istifa değildir.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  O bu olup bitenlerin baş sorumlusudur birader ne konusuyorsun sen?!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!