Memleket Partisi’nden Erdoğan’a ‘Boğaziçi’ teşekkürü

featured

Memleket Partisi Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınması konusunda değerlendirmelerde bulunarak, “akademinin ortak duruşuna saygısı” dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Memleket Partisi Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı atamaya ilişkin açıklamalar yaptı.

Usluer, partisinin genel merkezinde Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında, Rize’de yaşanan sel ve heyelan nedeniyle bölge halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınması konusunda değerlendirmelerde bulunan Usluer, “akademinin ortak duruşuna saygısı” dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Usluer, bundan sonraki süreçte de akademinin geleneğine saygı duyulmasını istedi.

Beş yıl önce 15 Temmuz’da yaşanan FETÖ’nün hain darbe girişimi sonrasının ülke için bir fırsata dönüştürülebileceğini ancak iktidarın bunu kendisi için fırsata çevirdiğini ileri süren Usluer, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni anayasa oluşturulmasının bu “fırsatçılığın eseri” olduğunu iddia etti.

İLK KURULTAY 18 EYLÜL’DE

Partisinin il ve ilçe kongrelerine ilişkin süreci paylaşan Usluer, “10 Ağustos’ta ilçe kongrelerimiz bitecek. 31 Temmuz’da il kongrelerimiz Ankara’dan başlayacak. 3 Eylül’de de il kongrelerimiz tamamlanmış olacak. 18 Eylül’de Ankara’da ilk kurultayımızı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Memleket Partisi’nden Erdoğan’a ‘Boğaziçi’ teşekkürü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 15 Temmuz 2021, 19:21

    Ne akademisi, ne saygısı? Boğaziçili akademisyenler liberal, y-chp yandaşı, Ermeni konferansçısı, kimisi hala 28 şubat zihniyetli, milletine tepeden bakan vs. bir kozmopolit kümedir. Bunlara ben vatandaş olarak saygı duymuyorum. Rektör tepeden inme geldi ve o yanlış bir işti. Zaten gitmesi lazımdı. Ama o başka konu, Boğaziçinin küreselci, liberal akademik tayfasına saygı duymak başka konu. Beştepe’nin de onları dinleyerek karar aldığını sanmıyorum; başka bir siyasi plan vardır bu işte.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!