Memleket Partisi’nden ‘genel merkez’ açıklaması

Memleket Partisi, maddi zorluklar nedeniyle genel merkez binasını daha uygun maliyetli bir adrese taşıdı. Konuya ilişkin açıklama yapan Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, "Bu küçülmek ya da kapanmak anlamına gelmiyor" dedi.

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 5 Nisan’da yaptığı açıklamada, maddi zorluklar nedeniyle parti binalarını küçültme kararı aldıklarını açıklamıştı.

Geçen günlerde partinin Ankara’daki genel merkez binası boşaltılmış ve kapısına da kilit asılmıştı. Memleket Partisi’nin bu kararı tasarruf amacıyla aldığı ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacağı bildirilmişti.

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın haberine göre; gelişmelerin ardından Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik’ten açıklama geldi.

Çelik, kamuoyuna yansıyan “Memleket Partisi Genel Merkezi kapandı” iddialarına ilişkin, “Medyada parti kapatıldı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılsa da bu doğru değildir. Ekonomik anlamda maliyetlerimizi azaltma karar aldık. Bunun aksi yönünde algı çabasını iyi niyetli görmüyorum” diye konuştu.

‘SEÇMEN SANDIKTA İKTİDARA SARI KART GÖSTERDİ’

Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Ülkemiz yerel seçim sürecini tamamladı. Biz de Memleket Partisi olarak 200’e yakın seçim çevresinde mücadele ettik. Malum partimiz Hazine yardımı almıyor, belediye imkanımız yok. Adaylarımız kendi maddi olanakları ile son derece onurlu ve çalışkan bir adaylık süreci geçirdiler.

Yerel seçimleri değerlendirirken hataya düşmemek lazım. Zira seçim sonuçlarını oy kullananlar değil, oy kullanmayanlar belirlemiştir. Seçmen sandıkta iktidara sarı kart gösterdi. Zira ekonomik kriz ve yoksulluk halkımızı canından bezdirdi.”

‘PARTİMİZ DİMDİK AYAKTA’

Partinin üye ve yöneticilerin katkısıyla ayakta durduğunun altını çizen Çelik, “Medyada parti kapatıldı gibi bir algı oluşturulmaya çalışılsa da bu, doğru değildir. Ekonomik anlamda maliyetlerimizi azaltma karar aldık. Bu nedenle genel merkezimi daha uygun maliyetli bir adrese taşıdık. Bu küçülmek ya da kapanmak anlamına gelmiyor. Bunun aksi yönünde algı çabasını iyi niyetli görmüyorum” diye konuştu.

Çelik, “Partimiz dimdik ayaktadır. 3. yolun en önemli temsilcisi Sayın Muharrem İnce ve Memleket Partisi’dir. 2. olağan kurultay sürecimizi haziran ayı içerisinde başlatarak sırayla ilçe ve il kongrelerimizi yaparak büyük kurultayımızı toplayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Yerel seçim sonuçlarının ardından birçok partide istifa depremi yaşanmıştı. Seçimlerde yüzde 0,17 oy alan Memleket Partisi’nde üst düzey istifalar meydana gelmişti. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, Burak Hasar ve Ahmet Özalp, partideki görevlerinden istifa ettiklerini duyurmuştu.

Memleket Partisi’nde yaşanan gelişmelerin ardından partinin genel başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından seçimlere yönelik bir değerlendirme yazısı paylaşmıştı. İnce, açıklamasında seçimlerde bir hata yapmadıklarını, halkın kutuplaştığını söylemişti.

Hazine’den yardım alamadıklarını belirten İnce, “Sadece üyelerinin bağışları ile ayakta duran bir parti olarak masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık” demişti.

Geçen günlerde partinin Ankara’daki Genel Merkez binası boşaltılarak kapatılmış ve kapısına da kilit asılmıştı. Memleket Partisi’nin bu kararı tasarruf amacıyla aldığı ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacağı bildirilmişti.

 

Memleket Partisi’nden ‘genel merkez’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!