Memleket Partisi’nden istifa edenlerin hedef gösterdiği isim konuştu

Memleket Partisi’nde geçen hafta Kayseri il teşkilatı toplu olarak istifa etmiş, gerekçe olarak da Parti Meclisi Üyesi Şeref Albeniz’in il başkanına yaptığı ‘saygısızlık’ gösterilmişti. Veryansın Tv iddiaları Şeref Albeniz’e sordu. Albeniz, “Böyle bir istifa olmaz, beni bahane ettiler” dedi.

featured

VERYANSIN TV

Memleket Partisi’nde geçen hafta Kayseri il teşkilatı toplu olarak istifa etmiş, gerekçe olarak da Parti Meclisi Üyesi Şeref Albeniz’in il başkanına yaptığı ‘saygısızlık’ gösterilmişti.

Veryansın Tv iddiaları Şeref Albeniz’e sordu. Albeniz, “Böyle bir istifa olmaz, beni bahane ettiler” dedi.

Memleket Partisi kuruluşunun 1. yıl dönümü 17 Nisan’da Anıtkabir’e bir ziyaret yapmıştı. Ziyaretin ardından Memleket Partisi Kayseri teşkilatı toplu istifa kararı almıştı.
İl, ilçe başkanları ve yöneticileri ortak bir açıklama yayınlamış, istifa gerekçesi olarak Parti Meclisi Üyesi Şeref Albeniz’in Kayseri İl Başkanı Kubilay Söyler’e Anıtkabir ziyareti sırasında saygısızlık yaptığı gösterilmişti.

Veryansın Tv istifalar için gerekçe gösterilen Şeref Albeniz’e olayı sordu.

‘SAYGISIZLIK YAPMADIM, İFTİRA’

Anıtkabir’de yaşanan olayın fındık kabuğunu doldurmayacak bir olay olduğunu söyleyen Albeniz, şu ifadeleri kullandı:

“Bunlar istifayı gerektirecek şeyler değil. Benim orada hiçbir şekilde bir saygısızlığım olmamıştır. Orada yaşanan da fındık kabuğunu doldurmayacak bir şeydir. Saygısızlık yapmışım diyor. Bu bana atılmış bir iftira. Bu arkadaşımız, benim anladığım kadarıyla istifa edecekti, bir bahane aradı, o da bana denk geldi. Burada istifa edecek bir durum yok çünkü. Buna harcayacağı enerjiyi Memleket Partisi’ne harcasa memlekete daha faydalı olurdu.”

Kayseri il teşkilatının dilekçesinde yazılan ithamların doğru olmadığını, kendisinin asla partisine ve Genel Başkan Muharrem İnce’ye zarar verebilecek bir eylemde bulunmayacağını vurguladı.

İSTİFANIN ARKASINDA NE VAR?

Toplu istifanın asıl gerekçesinin ne olduğunu sorduğumuz Albeniz, ‘bilmiyorum’ yanıtı verdi.
Albeniz şöyle devam etti:
“O soruyu eski il başkanına sormak lazım. Bu istifayı gerektirecek bir şey değil. İnanın arkasında ne var bilmiyorum. Saygısızlığım olmadı, olsa bile bu toplu istifayı gerektirir mi? Genel Merkez’e gidersiniz, disiplin işlemi başlatmak için işlem yaparsınız. Ama bunu yapmıyorlar.”

Memleket Partisi’nden istifa edenlerin hedef gösterdiği isim konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 26 Mayıs 2022, 22:26

    17 Mayıs 2022 tarihinde genel merkeze konuyla alakalı ilgili makama yazılı ve sözlü bilgi verilmiştir. Olayla alakalı 2 gün boyunca olumlu veya olumsuz geri bildirim alamadık.Biz beklemeye geçtik her hangi bir gelişme olmayınca bizlerde sosyal medya üzerinden bilgilendirme yaptık bu sadece bir kişiye değil onun nezdinde İl,İlçe başkanlıkları ve yönetimine yapılmıştır. Ortada bir kişiselleştirme var ise muhattabı biz değil karşı taraftır. Yapılan hakaret Kayseri örgütüne yapılmıştır.Bir takım şahıslar bu tür olaylar Genel merkez kanalıyla çözülürdü neden şov yapıyorsunuz veya bahane üretiyorsunuz gibi ithamlarda bulunmuş bizde biliyoruz nasıl çözüleceğini fakat tüm prosedürleri uygulamamıza rağmen dönüş olmadı.Kimse bizi yok sayamaz.Kimseye satılmadık.Biz olmaz isek siz hiç olmazsınız. Kanunda 60 adet Parti Meclis Üyesini bul seçime gir demiyor. 41 İli kur seçime girme hakkına ulaş diyor. Kimse bizlere biz seçime 3 ay kala meydanlara,sahalara çıktığımızda sizler olmadanda istediğimiz oyu alırız diyerek üst perdeden konuşamaz.Biz burdaydık,Bir telefon kadar yakındık Sayın Genel başkan Muharrem İnce , Sayın Genel Sekreter Hakkı Akalın , Genel başkan yardımcıları , Disiplin kurulu veya siyasi etik kurulu bu kişi ve kurullardan en azından sorunun kaynağı ve çözümüne yönelik bir bir çaba bekledik. Bu parti iktidar partisi veya yüksek oranda oy potansiyeli varmış gibi egoist bir idare anlayışıyla örgütlenmeye , yönetilmeye çalışılması tamamen akıl,mantık dışıdır. Tamam biz kıymet beklemiyorduk tamamen gönüllülük esasına göre bu oluşumda bizimde tuzumuz olsun diyerek maddi ve manevi olarak canla başla çalıştık. Biz elimizi değil başımızı taşın altına koyduk. Anıtkabir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ortak değeridir. Kimse bu yüce anıt kendi özel mülküymüş gibi insanları yönlendirme cürretinde bulunamaz. Üç,beş tane objektif için bunlara değmez.Kendisini aklamak için iftira atanlar önce aynaya baksınlar. Kendi değerinizi açık ediyorsunuz.

  2. Kürtçülerden oy alacağım diye “Ne mutlu Türk’üm diyene.” cümlesini sansürleyen ve cezaevindeki Demirtaş’ı ziyaret edecek kadar gözü dönen Muharremi çoktan sildiğimiz için bu haberlerin değeri de kalmadı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!