Memur ve emeklilere zam için tarih verildi

AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, memur ve emeklilere maaş artışı olacağını açıkladı. Akbaşoğlu, asgari ücrete zammın ise değerlendirileceğini söyledi.

featured

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 3600 ek gösterge, emekli maaşları ve asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, “Hakikaten 3600 ek göstergeyle ilgili ilk somut düzenlememizi bir kariyer mesleği olarak nitelendirdiğimiz öğretmenlerimizle ilgili kanuni düzenlemede zaten ele aldık. Bunun 1.1.2023’ten itibaren geçerli olacağını öğretmenlerimize 3600 ek gösterge uygulanacağını hükme bağladık. Aynı şekilde bu yılın ilk yarısına kadar İnşallah 3600 ek göstergeyle ilgili kanuni, düzenlemenin çıkacağını buradan ifade etmek isterim. Temmuza kadar bunu mutlaka çıkaracağımızı net bir şekilde ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ DÜZENLEMEYİ YAPACAĞIZ’

Akbaşoğlu sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Beş adım atacağımızı kasım ayındaki toplantımızda ifade etmiştik. 1, dedik ki Aralık’ın 15’ine kadar inşallah asgari ücretle ilgili düzenlemeyi yapacağız. Daha sonra memur ve emeklilerle ilgili düzenlemeleri yapacağız. 3600 ile ilgili düzenlemeyi yapacağız. Dördüncü adımla ilgili olarak da sözleşmeli personeller. Belediyelerdeki çalışanlarımız da dahil olmak üzere sözleşmeli personelle ilgili meseleyi halledeceğiz. Ve 5, EYT’li kardeşlerimizle ilgili meseleyi inşallah 2022 yılı içerisinde bununla ilgili ne yapacağımızı Çalışma Bakanlığı’mız ile kamuoyuyla paylaşacağız. Bu beş adımı atacağımızı ifade etmiştik. Şimdi üçüncü adım çalışmalarını yapıyoruz. Ne söz verdiysek bunları yerine getirdik ve getireceğimizden de kimsenin şüphesi bulunmasın diyorum.”

Memur ve emeklilere zam için tarih verildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!