Akşener’den CHP’ye sert göndermeler

İYİ Parti lideri Meral Akşener, DEM Parti'ye işaret ederek, "Adı sürekli olarak değişen ama terörist başına duyduğu sevdası, bir türlü değişmeyen, bir sözde siyasi partinin bizim gözümüzde siyasi meşruiyeti yoktur" dedi. Akşener devamında DEM Parti ile ittifak arayışındaki CHP'ye de göndermede bulunarak, “Ve nitekim maşanın da maşası olan, bu siyasi parti görünümlü yapıyı her seçimde, bir aktör haline getiren de ittifak diye diye, insanımızı bir rakama indirgeyen, bu yozlaşmış kutup siyasetinin ta kendisidir" ifadelerini kullandı.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Akşener, “Eyalet sistemi, özerklik ve federasyon gibi yönetim modelleri üzerinde serbestçe tartışılabilir” diyen Hizbullah’ın  yasal partisi Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na yanıt verdi.

DEM Partili isimlerin terörist başı Öcalan’a ‘özgürlük’ istediğinği de hatırlatan Akşener, “Gazi Meclisimizin kürsüsünden; bir yandan terör propagandası yapılırken; diğer yandan da eyalet sistemi, özerlik ve federasyon nidaları atılıyor. Ama ne hikmetse; bir yanda Dem’lilere sevimli görünmek için çabalayanlar, Hüda Par’lılara anayasa konuşmasına susanlar var. Herkes sussa da biz İYİ Parti olarak asla susmayacağız.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in tarikatlarla yapılan protokolleri savunduğu açıklamalarına da tepki gösteren Akşener, “Milletin istikbali için hayati öneme sahip bir sorumluluk cemaatlere devredildiğinde ne olur biliyor musunuz? Ortaya paralel bir eğitim sistemi çıkar. Tercih hakkı çocuğun elinden alınır, cemaatin eline teslim edilir.” diye konuştu.

CHP’nin DEM Parti ziyaretine de göndermelerde bulunan Akşener, “Adı sürekli olarak değişen ama terörist başına duyduğu sevdası, bir türlü değişmeyen, bir sözde siyasi partinin bizim gözümüzde siyasi meşruiyeti yoktur. Ve nitekim maşanın da maşası olan, bu siyasi parti görünümlü yapıyı her seçimde, bir aktör haline getiren de ittifak diye diye, insanımızı bir rakama indirgeyen, bu yozlaşmış kutup siyasetinin ta kendisidir” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere ‘hür ve müstakil’ girme kararı aldıklarını hatırlatan Akşener, “Bizim sırtımızdan kariyer planları yapıp teşekkürü başkalarına edenlerin planlarını bozduk. Sayemizde makamları mevkileri ceplerinde görenlerin kimyalarını bozduk.” dedi.

‘SİNAN ATEŞ’ MESAJI

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“30 Aralık’ta Sinan Ateş’in katledilişinin sene-i devriyesi. Bir yıl boyunca katillerinin kim olduğu bir türlü bulunamadı. Umarım bundan sonra ortaya çıkar. Ayşe Ateş sadece katledildiği gün acısını paylaşacağı bir açıklama yapacak. İyi Parti kimliğiyle değil, arkadaşlarımın orada bulunmasını talep ediyorum. İnsan olarak orada olacaksınız. Mekanı cennet olsun Ateş’in. Bir yıl sonra bizlerin gayretiyle de katledenler ortaya çıkarılabilir.

‘TERÖRÜ AKLAMAYA KALKANLARIN GAZİ MECLİSİMİZDE YERİ YOK’

Terörle mücadelede bile hasametin arkasına sığınan bir güçle mücadele ediyoruz. Terörü bitirdik diye millete yalan söyleyen bir büyük basiretsizlikle mücadele ediyoruz. Sadece iktidarla değil haine hain diyemeyen riyakarlarla da, koltuk meraklısı fırsatçılarla da mücadele ediyoruz. Adı sürekli değişen, terörist başına duyduğu sevdası bir türlü değişmeyen sözde siyasi partinin siyasi meşruiyeti yoktur. Ve nitekim maşanın da maşası olan, bu siyasi parti görünümlü yapıyı her seçimde, bir aktör haline getiren de ittifak diye diye, insanımızı bir rakama indirgeyen, bu yozlaşmış kutup siyasetinin ta kendisidir.

Terörü aklamaya kalkanların gazi meclisimizde yeri yoktur. Öcalan kürtlerin bir değeridir diye yapılan açıklamaların da bu vatanın hiçbir evladında karşılığı yoktur. Kürtler, elinde on binlerin kanı olan bir teröristle bile anılamayacak değerlidir. Kürtler bu ülkenin has ve şerefli evlatlarıdır. Belli ki unutulmuş. Kürtlerin bir değeri diye anılmak istenen bu cani, binlerce masumun canına kıydı. Bu mudur Kürtlerin değeri? Bu cani beşikte uyuyan bebekleri katletti.

‘KAYYUM MESELESİ ÜZERİNDEN GİZLİ PAZARLIKLARI BIRAKIN’

Buradaki asıl sorun ne Türkiye ile ne Türk milleti ne de Kürtlerle hiçbir bağlantısı bu uzaktan kumandalı değil, bunlara bu cüreti verenler. Mektubu okutanlardır. Oy uğruna şekilden şekile giren partilerdir.

Buradan iktidara seslenmek istiyorum. Önümüzde yerel seçimler var. Madem terörle mücadele etmek istiyrosunuz, terörle iltisaklı kişilere engel olun. Samimiyseniz kayyum meselesi üzerinden gizli pazarlıkları bırakın. Milletimizi karagöz hacivat oyunuyla oyalamayın. Bir kişinin aday olması içinden güvenlik soruşturması var.

Biz diyoruz ki; önümüzdeki seçimler bir milat olsun. 31 Mart’ta, Yüksek Seçim Kurulu, milletimizin önüne, terörle iltisaklı adayları çıkartmasın! Seçimlerden sonra yaptığınız, ‘derinlikli’ soruşturmaları, bu sefer, seçimlerden önce yapın!

Eğer rahatsızlığınızda ciddiyseniz; kürsülerden hamasi nutuklar atıp, şikâyet etmek yerine; devleti yönetmenin gereğini yapın. Biz varız. Buyurun hodri meydan!

HÜDA PAR’A ‘ÖZERKLİK’ YANITI

Gazi Meclisimizin kürsüsünden; bir yandan terör propagandası yapılırken; diğer yandan da, eyalet sistemi, özerlik ve federasyon nidaları atılıyor. Ama ne hikmetse; bir yanda Dem’lilere sevimli görünmek için çabalayanlar, Hüda Par’lılara anayasa konuşmasına susanlar var. Herkes sussa da biz İYİ Parti olarak asla susmayacağız.

Bu ikiyüzlü tiyatroya asla sessiz kalmayacağız. Devletimizin bütünlüğüne Türklüğümüze dil uzattırmayacağız. Türk milleti için vasata mahkumiyet bitmiştir. Seçim için yalakalık yapanların devri bitmiştir. Haine hainliğini, çakalın çakallığını teslim etme vaktidir.

BAKAN TEKİN’E ‘TARİKATLARLA PROTOKOL’ TEPKİSİ

Çocuklarımızın eşit şartlarda yetişmesini sağlamak, çağın gereklerine göre eğitim vermek şarttır. Milletin istikbali için hayati öneme sahip bir sorumluluk cemaatlere devredildiğinde ne olur biliyor musunuz? Ortaya paralel bir eğitim sistemi çıkar. Tercih hakkı çocuğun elinden alınır, cemaatin eline teslim edilir. Siz belli ki yaşadıklarımızı çabuk unutmuşsunuz. FETÖ sınavından belli ki siz hiç ders almamışsınız. Belli ki kendinize hiç vazife çıkartmamışsınız.

‘2024 BÜTÇE’ ELEŞTİRİSİ

Türkiye artık cari fazla verecek derken, cari açık rekor olarak gerçekleşti. Tüm bu inat ve yanlış politikalar milletimizi fakirleştirdi. Türkiye 2. Dünya Savaşı’nda bile görülmeyen gıda krizine girdi. 2023 yılı bütçe açığı 1 trilyon 600 küsura çıkartıldı. İşte 2024 yılı bütçesi bu şartlar altında hazırlanıldı ve geçirildi. 2024 yılı bütçe harcamaları 11 trilyon 89 milyar lira. Öyle bir açık verilmiş ki en yüksek seviye. Tarımsal destek için harcanan ödenek sadece 91 milyar lira. Çiftçiye ne halin varsa gör deniliyor. Emekliler açlık sınırının yarısı kadar aylık alıyor. 14 mayıs seçimleri öncesinde memurlara ne verdiysek aynısını emeklilere de vereceğiz diyen Erdoğan tüm sözleri unutmuş. Bu bütçede kadın da yok, ayrılan ödenek sadece 3.8 milyar lira. Öğrencilerimizin yaşadığı burs ve yurt sorunları da yok.

‘PLANLARINI BOZDUK, KİMYALARINI BOZDUK’

Bayrağımızı biz devralacağız. Milletimiz iki yumruk arasına sıkışmış durumda. Hem iktidar hem muhalefetin kulağını çekecek, o yüzden bayrağı biz devralacağız. Kurulduğumuz günden beri çoraklaştıran siyasete yeniden canlılık kattık. Önüne her gelene ‘evet efendim’ ve reddeden anlayıştan yana olmadık. Kimse kusura bakmasın rahatsız edeceğiz. Türkiye’nin iyi ve cesur insanları statükodan beslenenlerin düzenini bozduk. Bizim sırtımızdan kariyer planları yapıp teşekkürü başkalarına edenlerin planlarını bozduk. Sayemizde makamları mevkileri ceplerinde görenlerin kimyalarını bozduk. Operasyonların dümenlerin arkı arkası kesilmiyor çünkü korkuyorlar. Ne kadar önemsiz görmüşler bizi.”

Akşener’den CHP’ye sert göndermeler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. doğru konuşuyor ama ne sebeple bilemiyoruz.

  2. altili masanin altindaydi bunlar, her hafta afiyetle yemekler yediginiz masa. O zaman miden kaldirdi, simdi ne oldu meral apla. Gec.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!