Meral Akşener’e ittifak çağrısı yapmıştı… Ümit Özdağ’dan yeni adım

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, ittifak çağrısı yaptığı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den randevu istediği belirtildi.

featured

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ittifak çağrısı yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, randevu talebinde bulundu.

Özdağ’ın ittifak çağrısına ilişkin Cumhuriyet’ten Aytunç Ürkmez’e konuşan Zafer Partili kurmaylar, “Şu anda yüzde 30-35 bandında Türk milliyetçisi bir seçmen var. Bu, Türk siyasetini de sıkıntılı süreçten kurtaracak bir ortam olur” diye konuştu.

Çağrıyı “üçüncü yolu Türk milliyetçilerinin açmasına yönelik bir hamle” olarak değerlendiren kurmaylar, “Ülkeyi Türk olduğunu söylemekten rahatsız olan yöneticiler yönetti. Biz de şimdi Türk milliyetçileri yönetsin diyoruz. Biz ittifak konusunda samimiyiz. MHP’nin yöneticilerinin de ‘Türk milliyetçileri bu ülkeyi yönetmeli’ diye bir düşünceleri olursa, Türkiye’yi yönetecek kadro Türk milliyetçileri olur” dedi.

Kurmaylar, ittifak çağrısına yönelik Özdağ’ın Akşener’den randevu talebinde bulunduğunu da belirtti.

İTTİFAK ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Özdağ, sosyal medya hesabından Akşener’e seslenerek “Sayın Özel sizi HDP ile yaptığı yeni ittifaka davet edecek. Sayın Akşener, şimdi gelmiş olduğumuz noktada bir daha İYİ Parti’ye gönül vermiş samimi Türk milliyetçilerini, Atatürkçüleri, vatanseverleri HDP ile ittifak içerisine sürüklemeyin” demişti.

“Onları Cumhur İttifakı karşısında da çaresizliğe sürüklemeyin” diyen Özdağ şunları söylemişti:

“AKP ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi – İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım.”

Meral Akşener’e ittifak çağrısı yapmıştı… Ümit Özdağ’dan yeni adım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ulan Atatürkçülük milliyetçilik vatanseverlik kim siz kimsiniz natocu fetöcü cia imalatları.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!