Merdan Yanardağ: CHP ile zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Merdan Yanardağ'ın her ay CHP ve İyi Parti'den para aldığını belirtmişti. İddiaya yanıt veren Yanardağ, İnce'ye hakaret ederek aldıkları paranın hizmet karşılığı alındığını belirtti.

featured

Tele 1 Genel yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ‘ın Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce‘yi hedef alan “Siz tükenmiş bitmiş bir siyasetçisiniz. Buruşuk bir peçete gibi sizi bir kenara attı bu sistem.” sözlerine Muharrem İnce sert tepki göstermişti.

İnce’nin “CHP ve İYİ Parti’den para alıyorsunuz” iddialarına Yanardağ, yöneticisi olduğu kanalda canlı yayına çıkarak yanıt verdi.

İnce’ye yönelik ağır ifadelerini sürdüren Yanardağ, “Halk buruşuk bir peçete gibi bir kenara attı. Elinde bir iki yüz lirayla var onunla oynuyor” dedi ve siyasi partilerle olan para ilişkilerine değindi.

‘PARTİLERLE YAPTIĞIMIZ HİZMET ANLAŞMALARI VAR’

Yanardağ konuşmasına şöyle devam etti:

“Tele1, Halk TV ve KRT; Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’den düzenli olarak her ay para alıyormuş. İddiası bu. Bir kere Tele1 ve diğer kanalların gelirleri reklam ve sponsorluk gelirleridir. Biz bazı hizmet satış anlaşmaları da yapıyoruz. Bunların arasında siyasi partiler de var. Demokratik siyasetin içinde yer alan muhalif partiler bunlar. İktidar partilerini reddediyoruz. Dolayısıyla da CHP ile de zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var. Mitingini yayınladığımızda bunun karşılığında bir bedel alıyoruz. Bunlar da faturalı. Resmi kayıtlar içinde. Sayıştay’ın denetlediği işler. Tele1 dört kere mali soruşturma geçirdi ve tümünde de aklanarak çıktı. Buralardan elde ettiğimiz gelirler ise masraflarımızın yüzde 1’i bile değil. Tele1 genel olarak izleyenlerinin desteğiyle ayakta kalan bir kanal. O nedenle dünyanın en şeffaf finansman modeline sahip bir kanal. Havuz medyası var. Senin havuz medyasına bir lafın var mı senin”

MUHARREM İNCE NE DEMİŞTİ?

Merdan Yanardağ denilen zat var. Bu zat kendine gazeteci diyor. Bugün bir tweet atmış demiş ki Muharrem İnce’yi bu sistem buruşturup attı. Yenilen bir adam bir miktar buruşur bu doğru. Bakın bu 200 lira buruşmamış hali, 2018’den önce Muharrem ince; buruşturduk bunu yenildik. Değerine bakıyorum yine 200 lira, sokakta yine karşılığı var. Hafif bir ütüye ihtiyacı var. Yine 200 lira Merdan Yanardağ, sen mangırsın mangır. Sen ne ütü tutarsın, ne buruşursun, tamam ben buruştum diyelim. Millet yine ütüler düzeliriz. Sana bir soru: CHP’den ayda kaç para alıyorsun kanala? İyi Parti’den kaç para alıyorsun? Ben şerefimin üzerine yemin ederim ki her ay aylık alıyorsun. Sende şeref varsa, yemin et bakalım almadığına. Ya da alıyorsan kaç para alıyorsun, uyanık. Önce bunu açıkla, tetikçiliği bırak.”

 

 

Merdan Yanardağ: CHP ile zaman zaman yaptığımız hizmet anlaşmaları var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 ay önce

  Adam açıklamasını yaptı. Ya ne olacaktı. Bu kanallar doğru dürüst reklam mı alıyor? Siz kendi kaynağınızı açıklayım bakalım veryansın ekibi. Bi internet sitesini yaşatmak için bile kırk takla atıyorsunuz. Bu yazdığımı yayınlayacak kadar da yüreğiniz yok.

 2. 2 ay önce

  Özrü kabahatinden büyük. Hizmet veriyormuş. Satılık kalem olmaktır bu. Hizmet vereceksen gazeteciyim diye dolanmayacaksin. Pazarlama işine gireceksin. Muharrem 200 liralık adam ise, siz beş para etmezsiniz.

 3. 2 ay önce

  Bunların arasına girilmez!

 4. 2 ay önce

  Pardon mitingleri parayla mı gösteriyormuş merdane? Özrü de yandaşlara da bakın ha! Yani diyor ki onlar yapınca aşk oluyor biz yapınca or…kik.. tüh kalıbına ve o bilmiş edalarına senin…

 5. 2 ay önce

  Al birini vur ötekine.

 6. 2 ay önce

  Medya ve gazetecilik de bitmiş, siyaset de. Para ilişkileri girince işin içine, ben nasıl guvenecegim yaptıkları haberciliğe.Yazık, yandas basından ne farkı var bunun.
  İnsan para aldıgı kaynagı elestirebilirmi.
  Dogru habercilik nerede kaldı.
  Yazik ki yazık…

 7. 2 ay önce

  Benim için gerçek gazeteci Sabahattin Önkibar’dır!!
  Kimsenin kalemşörü olmamak için youtube’da kanal yaptı ve gayet başarılı ve kimseye eyvallahı yoktur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!