Merkez Bankası Başkanı’nın babası sessizliğini bozdu: Dikkat çeken yazışmalar…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan'ın, Merkez Bankası'nda gayri resmi yönetici gibi davrandığı ve bir personeli asansörde tokatladığı iddiaları gündemi sarstı. İddiaların odağındaki Erol Erkan, konuya ilişkin açıklamasında "Birileri düğmeye bastı ne yazık ki. Yalan haberleri, sistematik olarak devreye aldılar" dedi. Hafize Gaye Erkan'ın annesi ve bir çalışan arasındaki Whatsapp konuşmaları da ortaya çıktı.

featured

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan hakkında bir banka personelini işten çıkardığı ve Merkez Bankası Sosyal Tesisi’ni kapattırıp çalışanlarını ailesinin emrine tahsis ettiği ve bugün de bir personeli asansörde tokatladığı iddiaları ortaya atıldı. Ayrıca İzmir Özdere’deki Merkez Bankası’na ait kampı da depremden sonra sadece kendi kullanımına soktuğu öne sürüldü.

thumbnail
İlişkili Haber

Hafize Gaye Erkan’ın babasıyla ilgili yeni iddialar: ‘Bir çalışanı tokatladı’

‘KOMPLOYA NASIL ALET OLDU?’

Patronlar Dünyası’ndan Toygun Atilla’nın haberine göre, söz konusu iddialara ilişkin konuşan Erol Erkan “Böyle bir şey mümkün mü? Benim de bir kızım var. O da benim kızım sayılır. Bu tür bir komploya nasıl alet oldu, şaşırdım doğrusu?” dedi.

Kızı Gaye Erkan’ın yönetimiyle birlikte bir başarı sürecinin yaşandığını ve ABD’deki görüşmelerin de bunun göstergesi olduğunu öne süren Baba Erkan, “komplo” iddiasında bulunarak “Birileri düğmeye bastı ne yazık ki. Yalan haberleri, sistematik olarak devreye aldılar… Bu süreç 5 Ocak ve öncesinde başladı” dedi.

‘BİZE ANLATTIKLARI DEHŞET VERİCİYDİ’

Erkan şöyle devam etti:

“Bakın Toygun bey, Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek’in liderlik ettiği yeni ekonomi ekibinin kurulması ve kızımız Gaye Erkan’ın bu güçlü ekibe katılmasıyla CDS’ler oldukça düştü. Türkiye’de ekonomi ortamına güven tazelendi. Bir başarı süreci yaşıyoruz. ABD’deki görüşmelerdeki başarılı hava da bunun göstergesiydi. Ancak birileri düğmeye bastı ne yazık ki. Yalan haberleri, sistematik olarak devreye aldılar… Bu süreç 5 Ocak ve öncesinde başladı. Merkez Bankası’nda çalışan, bugünkü dayak attığım söylenen Kübra adlı bir kadın çalışan, Başkan ile görüşmek istiyor. Ancak Başkan ABD’de olduğu için görüşemiyor. Annesi ve babası olarak bizimle görüşmek istiyor. Bize anlattıkları dehşet vericiydi.

‘MESAJLARDA GÖREBİLİRSİNİZ’

Güya ben Kübra hanımı tokatlamışım. Güya ben bir kadın çalışanı tokatlamışım diyerek bankada dedikodu çıkarılacak ve haber yapılacakmış. WhatsApp mesajlarında da Kübra adlı çalışanın adını kullanarak bizlere iftira atılacağı, başkanın da bizler üzerinden yıpratılarak itibarının yerlere serileceği amaçlanmıştı. Akşam da kendisine teşekkür mesajı gönderdik. Yaptığı tam anlamıyla iyi bir insanlık örneğiydi. Mesajlarda görebilirsiniz. Tarih 5 ve 6 Ocak. Kübra kızımız, sağ olsun Gaye Hanımla görüşmek için de bayağı çabalamış. Mesajlarda da belirtildiği gibi atılan iftiraya alet olmak istemiyor Kübra kızımız. Diyor ki; Ben kim olursa olsun iftiradan, kul hakkından korkarım. İnanıyorum ki er ya da geç, her şey ortaya çıkacak.”

MESAJLAR ORTAYA ÇIKTI

Hafize Gaye Erkan’ın babası hakkındaki iddialar sürerken, annesi ve bir çalışan arasındaki WhatsApp konuşmaları da ortaya çıktı. Mesajlarda, “Kübra” isimli bir Merkez Bankası çalışanının tokatlama olayının doğru olmadığına yönelik Hafize Gaye Erkan’ın annesine bilgi verdiği görülürken, annesinin de kendisine teşekkür ettiği belirtiliyor.

İşte o mesajlar…

Merkez Bankası Başkanı’nın babası sessizliğini bozdu: Dikkat çeken yazışmalar…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. O değil de hafizenin babası imamoğlunun avukatı Sabahattin abi miymiş ya hahah

  2. 20 Ocak 2024, 20:29

    Ben ortada bir yalanlama görmedim. Baba “Ben kızımın makamını kullanmıyorum. Kızımın başında bulunduğu kurumu kesinlikle bu şekilde kullanmadım” vs. demiyor da sadece birini tokatlamadım diyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!