Merkez Bankası’na atanan Osman Cevdet Akçay’ın seçim öncesi yaptığı konuşma yeniden gündemde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atanan Osman Cevdet Akçay'ın seçim öncesi katıldığı bir canlı yayında "Aynı iktidar kazanırsa ekonomi politikaları değişmez" dediği anlar sosyal medyada yeniden gündeme geldi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Merkez Bankası Başkan Yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alındı. Yerlerine ise Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hatice Karahan atandı. Yeni görevlendirmeler sonrası Osman Cevdet Akçay’ın seçim öncesi katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalar yeniden gündem oldu.

thumbnail
İlişkili Haber

Merkez Bankası yönetiminde değişiklik… Erdoğan’dan SETA’cı danışmanına yeni görev

‘AYNI İKTİDAR SEÇİMİ KAZANIRSA EKONOMİ POLİTİKALARI DEĞİŞMEZ’

Fatih Altaylı’nın konuğu olan Akçay, AKP iktidarının seçimi kazanması durumunda ekonomi politikalarının değişmeyeceğini ve faizleri yükseltmeyeceğini belirterek, “Seçimi aynı iktidar kazanırsa hem Meclis hem de Cumhurbaşkanlığını aynı şekilde muhafaza edebilirlerse yaptıkları şeyin aslında tasdiki diye bakacaklar. Yoksa oyu almazdık insanlardan diyecekler. Seçimi kazanırlarsa daha realistik davranacaklarını sanmıyorum” dedi.

İşte gündem olan o yayın:

OSMAN CEVDET AKÇAY KİMDİR?

Tam adıyla Osman Cevdet Akçay, 1961 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Akçay, orta ve lise öğrenimini Robert Koleji’nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olan Osman Cevdet Akçay, New York City University Graduate School and University Center’dan M.Phil ve Ph.D derecelerini aldı.

Koç Finansal Hizmetler ve Yapı Kredi Bankası’nda baş ekonomist olarak 1 Mayıs 2018 tarihine kadar Ekonomik Araştırmalar Bölümünün başında bulundu. Akçay, Araştırma ve yayın alanları döviz kuru belirlenme ve borç dinamikleri, dezenflasyon gibi konularını Türkiye ekonomisi üzerinden inceleyen çalışmalar yürüttü. Cevdet Akçay, kariyerine hem yurt içi hem de yurt dışında ekonomik planlama ve yol göstericiliği yaparak devam etmektedir.

Merkez Bankası’na atanan Osman Cevdet Akçay’ın seçim öncesi yaptığı konuşma yeniden gündemde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. demek ki ekonomi o kadar kotu ki, “muhalif” gorunen ekonomiste basvurdular. Merkez bankasi baskanligina kaptializmden anlayan birini getirdiler. Tam bati entegre Reyyis. Adam iyi donuyor, hakkini yememek lazim.

  2. Nebati’nin bugazici bitirmis versiyonu. Tanrı Türk’ü korusun :/

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!