Sedat Peker gündeme getirmişti… Yine Mersin Limanı, yine kilolarca kokain!

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Mersin Limanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 54 kilo kokain ele geçirildiğini, 10 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Türkiye'deki uyuşturucu trafiğiyle ilgili Mersin Limanı'nı gündeme getirmişti.

featured

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından, Mersin Limanı’nda gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonuna ilişkin paylaşım yaptı.

Toplum sağlığı ile ülkenin geleceği olan gençleri korumaya kararlı olduklarına işaret eden Bolat, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin Mersin Limanı’nda gerçekleştirdiği operasyon sonucu 54 kilogram kokainin ele geçirildiğini aktardı.

Bolat, olayla ilgisi bulunan 10 kişinin Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla gözaltına alındığını bildirirken, “Toplumların sosyal ve kültürel yapısını bozan, ekonomik zararlarıyla beraber insan sağlığı için büyük tehdit oluşturan uyuşturucu ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Başarılı operasyonlarına bir yenisini ekleyen Gümrük Muhafaza ekiplerimizi yürekten tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen ekim ayında da Mersin Limanı’nda muz yüklü kolilerde yapılan aramada 610 kilogram kokain ele geçirilmesine ilişkin gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklanmıştı.

SEDAT PEKER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Türkiye’deki uyuşturucu trafiğiyle ilgili Mersin Limanı’nı işaret etmişti.

“Mersin Limanı’nda ve körfezdeki limanlarda tonlarca kokain yakalandı. Bu kokainler kimin? Yine ses yok.” diyen Peker ayrıca yakalanan uyuşturucu maddeler ile ilgili dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu işaret ederek şunları öne sürmüştü:

“Devamlı şu kadar kokain yakaladık, bu kadar kokain yakaladık diyor ya; ben size bu kokainlerin yerine diş sağlığıyla ilgili maddelerin nasıl imha edildiğini bu kokainlerin ise Avcılar bölgesindeki rezidanslar başta olmak üzere şehrin içindeki bazı lüks rezidanslardaki dairelerde, orta ölçekli torbacılara nasıl satıldığını önümüzdeki günlerde ispatlarıyla, keyifle anlatacağım.”

Peker ortaya attığı bu iddiayla ilgili “Bu kokainle ilgili hikayenin gerçeğini anlatayım. Önceden Kolombiya üzerinden geliyordu, en son 4 ton 900 kilo geçen sene 9 Haziran’da yakalandı. Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Eski Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım Bey. Evet… Bu senenin başında ocak ayında gitti, 4 gün kaldı, şubat ayında gitti, 4 gün kaldı. Karakas Limanı var Venezuela’nın en büyük limanı. Oradan kuru yük gemileri direkt Türkiye’ye gelebiliyor ancak konteyner gemileri Dominik Cumhuriyeti üzerinde durma yapıp o şekilde devam ediyor” açıklamasında bulunmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

Mersin Limanı’nda muz konteynerinden 610 kilogram kokain çıktı

Sedat Peker gündeme getirmişti… Yine Mersin Limanı, yine kilolarca kokain!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!