Metin Lokumcu’nun öldüğü Hopa olaylarından yeni görüntü: Gebert lan gebert, adam gibi vur

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlığı sırasında Hopa ziyareti öncesinde polisin sıktığı biber gazı sonucu yaşamını yitiren öğretmen Metin Lokumcu’nun davasında karar verildi. Mahkeme heyeti, mahkemenin görevsizliği ile TCK 87/4 hükmü uyarınca dosyanın görevli Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine hükmetti. Hopa’daki polis saldırısına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde bir kişinin ‘Gebert lan gebert, vur şuna adam gibi vur’ dediği duyuluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde Hopa’ya yaptığı ziyaret sırasında polisin attığı biber gazı sonrası kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Metin Lokumcu davasının ikinci duruşması, Trabzon 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tanıkların dinlendiği davada, Lokumcu’nun ölümüne ilişkin ilk kez ortaya çıkan görüntüler de tartışıldı. Mahkeme heyeti, mahkemenin görevsizliği ile TCK 87/4 hükmü uyarınca dosyanın görevli Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine hükmetti.

Gazeteci Alican Uğur, Twitter hesabından Hopa’da yaşanan polis saldırısına ilişkin yeni bir görüntü paylaştı. Görüntülerde bir polis amirinin protestoculara saldıran polislere “Gebert lan gebert, vur şuna adam gibi vur” dediği duyuluyor. 

Metin Lokumcu’nun öldüğü Hopa olaylarından yeni görüntü: Gebert lan gebert, adam gibi vur

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 1 sene önce


  Vurun ulan,
  Vurun,
  Ben kolay ölmem.
  Ocakta küllenmiş közüm,
  Karnımda sözüm var
  Haldan bilene.
  Babam gözlerini verdi Urfa önünde
  Üç de kardaşını
  Üç nazlı selvi,
  Ömrüne doymamış üç dağ parçası.
  Burçlardan, tepelerden, minarelerden
  Kirve, hısım, dağların çocukları
  Fransız Kuşatmasına karşı koyanda…
  (Ahmed Arif)

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  dikkatinizi çekerim erdogan başbakanken polis teşkilatının yüzde 90 ı fetullahçıydı metini öldüren polislerde fetullahçı çünkü bu olay oldugunda fetö çok güçlüydü emniyette

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!