Metropoll anketinde Erdoğan’ı en çok zorlayan isim belli oldu

Seçimlere bir yıldan az bir süre kala anketler de peş peşe geliyor. Son anket çalışmasını MetroPOLL Araştırma yayınladı. Cumhurbaşkanlığı seçimde ikinci tura kalınması durumunda vatandaşlara 'Millet İttifakı'nın olası adaylarına mı yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mı oy verirsiniz?' sorusu yöneltildi.

featured

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine bir yıldan az bir süre kaldı. Muhalefet hemen seçim isterken iktidar kanadı seçimlerin zamanında haziran 2023’te yapılacağını belirtiyor. Seçimlere kısa bir süre kala anketler de peş peşe gelmeye başladı. MetroPOLL Araştırma “Türkiye’nin Nabzı Haziran 2022″ anketinin sonuçlarından bir kısmını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ankette vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Millet İttifakı’nın olası adayları sıralanarak “Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura aşağıda yer alan adaylar kalırsa hangi adaya oy verirsiniz?” sorusu yöneltildi.

Anketin sonuçlarına göre, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yarışırsa Erdoğan yüzde 35,6 Yavaş ise yüzde 54 oy alıyor.

MetroPOLL anketine göre Erdoğan, dört aday karşısında da ikinci turda seçimi kazanamıyor.

Ankete göre en büyük fark ise yüzde 18,4’lük oranla Erdoğan ile Yavaş arasında yaşanıyor.

Metropoll anketinde Erdoğan’ı en çok zorlayan isim belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

  1. 2 ay önce

    O listedekilerin hiçbirine oy vermem, sandığa da gitmem.

  2. Bu listede Erdoğan’ dan sonra, gittikçe ağırlaşan ekonomik, siyasi ve sığınmacı sorunlarını tek çözebilecek olan Mansur Yavaş’ dır..

  3. 2 ay önce

    E.İmamoğlunun hakkı yeniyor bu anketlerde, elemanın biri de beni tayyipçi yapmış.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!