MHP Milletvekili Levent Uysal Sırbistan vatandaşı çıktı, avukatı ‘hukuka uygun’ dedi

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal’ın Sırbistan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Uysal'ın avukatı , “Sayın Levent Uysal yasal bir başvuru sonucu Sırbistan vatandaşlığını almıştır. Hukuka uygundur” diye konuştu.

featured

İddiaya göre, MHP’li Levent Uysal 2020 yılında Sırbistan’dan vatandaşlık aldı. 14 Mayıs 2023’teki genel seçimlerde MHP’den Mersin Milletvekili yapılarak TBMM’ye girdi.

BirGün’ün haberine göre, MHP’li Uysal’ın Sırbistan’da soybağı yok ve vatandaşlığı usulsüz şekilde aldı. Uysal’ın danışmanları “Uysal’ın seçim gezisinde olduğunu, ayrıca programının da çok yoğun olduğunu belirterek Uysal’ın telefonda bir açıklama yapamayacağını” söyledi. Ayrıca Uysal’ın Dubai’de de oturma izni olduğu öğrenildi.

Aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi’nin sahibi olan Uysal, son aylarda kamu arazilerini birer birer almasıyla gündem olmuştu. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ihalelerine giren Uysal, tarihi Ayasofya kadar eski olan Bakırköy’deki tarihi Fildamı Sarnıcı ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2020 yılında halkın kullanımına açtığı Atatürk Kent Ormanı’nın bir parçası olan 9 dönümlük arazinin ihalesini almıştı.

Levent Uysal’ın VakıfBank adına sahte belge düzenleyip ve bu belgeyle İsviçre’den 45 milyon avro kredi çekmeye çalıştığı da ortaya çıkmıştı. Vakıfbank tarafından hukuki süreç başlatıldığı ifade edilmişti.

AVUKATI: HUKUKA UYGUN

Uysal’ın avukatı , “Sayın Levent Uysal yasal bir başvuru sonucu Sırbistan vatandaşlığını almıştır. Hukuka uygundur” diye konuştu.

MHP Milletvekili Levent Uysal Sırbistan vatandaşı çıktı, avukatı ‘hukuka uygun’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. 12 Mart 2024, 07:40

  Ülkücü böyle olur işte.

 2. Arsızlar, hırsızlar, dönekler ve kalleşlerden oluşan bir bataklığa gömülmüş durumdayız.

 3. 11 Mart 2024, 20:38

  Sırbistan vatandaşlığını gizlemesi, milletvekili olmasına engel teşkil eder, ikinci vatandaşlığının Sırbistan vatandaşı olması değil. Merve Kavakçı’nın milletvekilliği de bu yüzden düşürülmüştür.

 4. Yerli ve milli sahis, ustelik MHPli.

 5. MHP milliyetçisimiymiş..

 6. Başlık pek bir ilginç! Sırbistan vatandaşı mı Sırp Vatandaşımı? Fransız vatandaşı denşyor da buna neden Sırp vatandaşı denmemiş?

 7. Bir tek bu mı Sırp, ünlü prof Şengör de sırp değil mi? değilse buna yanıt versin hadi. Her ortamda yazıyorsuz Şengörün buna bir yanıt verdiği yok?

 8. milliyetci dedıgın böyle olur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!