MHP’den Abdulkadir Selvi’ye: ‘Tek çare Silivri’ye göndermek’

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, Osman Kavala'nın yargılanmasıyla ilgili son gelişmenin ardından Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi için "Tek çare Silivri'ye göndermek" dedi.

featured

Gezi Parkı davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala’nın ‘yeniden yargılanma’ talebi İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi.

Kararın ardından MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’ye yüklendi.

Özkan,Osman Kavala’nın yeniden yargılanma talebi reddolunduğuna göre, geriye tek bir çare kalıyor Selvi’yi Silivri’ye göndermek!” dedi.

TARTIŞMALAR NASIL BAŞLADI?

Abdulkadir Selvi konuyla ilgili ilk yazısında “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor” demişti.

Bir sonraki yazısında Gezi Davasının yeniden görülebileceğini kaydeden Selvi, Gezi Davasında ceza verilmesine esas teşkil eden ve ortadan kaldırılmak istendiği iddia edilen Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden kastedilenin “Başbakan” ve “Bakanlar Kurulu” olduğunu, 16 Nisan 2017 referandumuyla bu iki makamın zaten ortadan kalktığını, hükümet sistemi değiştiği için yeniden yargılama yapılabileceğini yazmıştı.

Selvi’nin “Bahar gelmesi gerekiyor” başlıklı yazısına MHP’den tepki gelmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkgün gazetesinde “Figüran Selvi baharı müjdeliyor” başlıklı bir yazı yazmıştı.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da “Abdülkadir Selvi hezeyanlarla dolu bugünkü köşe yazısında Cumhur İttifakı’na dilinin altında sakladığı zehirle istikamet çizmeye yeltenmiş, tarafını bir kez daha açık etmiştir. Sorosçu Kavala’nın serbest bırakılmasının ekonomimize faydası olacağını söyleyerek Türkiye’yi tahakküm altına almak isteyen çevrelerin dili ile konuşmuştur” demişti.

Son olarak Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, ‘Osman Kavala’ tartışmasına ilişkin MHP’den gelen tepkilere “Siz Türk milliyetçiliğinin lideri Alparslan Türkeş’in oğlu olan Tuğrul Türkeş’ten daha çok mu milliyetçisiniz?” diyerek yanıt vermişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ise isim vermeden yaptığı açıklamada “Yargı görevleri yapanları ne suretle olursa olsun etkilemeye teşebbüs etmek suçtur. Bu suç şikayete bağlı değildir. Cumhuriyet savcılıkları tarafından resen soruşturulur” diye konuşmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

Abdulkadir Selvi ile ‘Osman Kavala’ tartışması büyüyor: MHP yargılama istedi

MHP’den Abdulkadir Selvi’ye: ‘Tek çare Silivri’ye göndermek’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. makul bir oneri, ama dezenformasyondan adam gibi yargilansin. Orgute uye olmamak ile birlikte baslayan yasadan da yargilanmasi uygun olacaktir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!