MHP’li 5 ilçe başkanı istifa etti

Diyarbakır'da MHP'li 5 ilçe başkanı, çocuk istismarından yargılandığı davada tahliye edilen Cihan Kayaalp’in yeniden MHP İl Başkanı yapılması taleplerinin kabul edilmemesi üzerine istifa etti.

featured

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın feshedilmesinden bir gün sonra gözaltına alınarak ‘çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismar’ suçundan tutuklanan eski MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp yargılandığı davadan beraat etmişti.

Kayaalp’le ilgili karar üzerine aile itirazda bulunacaklarını belirtirken, MHP’nin il teşkilatı da istifa depremleriyle sarsıldı. Diyarbakır’da Sur İlçe Başkanı Cemal Ayla, Yenişehir İlçe Başkanı Yılmaz Kayaalp, Çermik İlçe Başkanı Veysi İpek, Dicle İlçe Başkanı Mehmet Orbay ve Lice İlçe Başkanı Hamza Yılmaz yazılı bir açıklamayla istifa ettiklerini duyurdu.

‘DİYARBAKIR’DA HALKIN PARTİSİ HALİNE GETİRDİK’

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, beş isim ortak yazılı açıklamayla istifa gerekçelerini şöyle açıkladı:

“Bizler Milliyetçi Hareket Partisi’nin Diyarbakır’daki ilçe başkanları olarak bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayız. Kamuoyunun da bildiği üzere son birkaç yıldır MHP’nin dahi Diyarbakır’da hayal edemeyeceği çalışmalarla Diyarbakır halkının gönlüne girdik. Gecemizi gündüzümüze katarak sayısız tehdit ve baskıya rağmen Diyarbakırlı hemşerilerimize hizmet ettik.

Bugüne kadar Genel Merkezimizden bir kuruş dahi destek görmedik, talebimiz de olmadı. MHP, tarihi boyunca Diyarbakır’da tabela partisiyken son yıllarda yaptığımız çalışmalarla MHP’yi Diyarbakır’da halkın partisi haline getirdik.

‘GETİRDİĞİMİZ NOKTADA TUTAMAYACAĞI KANAATİNE VARDIK’

Bugünlere geldiğimizde MHP’nin Diyarbakır’daki hızlı yükselişini kabullenemeyen terör örgütü ve yandaşlarının sayısız entrikaları ile mücadele ettik. Ancak bu davaya hizmet edenlerin de ne kadar kolayca harcanabileceğine ve fedakâr insanların nasıl yalnız bırakıldığına şahitlik ettik.

Bugün ilimize ziyarette bulunan Teşkilat Başkanımız Edip Semih Yalçın’ın aylardır Diyarbakır’daki teşkilatlarımız üzerine kopan kıyametlere hiç değinmemesi ayrıca vicdanımızı sızlatmıştır. Yeni atanan il başkanı ve il yönetimi gerek siyasi deneyimi, gerekse eğitim seviyesinin MHP’yi getirdiğimiz noktada tutamayacağı kanaatine vardık.

‘HERHANGİ BİR GÖREV ALMAYACAĞIZ’

İl başkanı olarak atanan arkadaşımız, Ergani gibi bir ilçeyi dahi yönetememişken, hakkında sayısız şikayet ve şaibelerin olduğu ortadayken, bu durumun bugüne kadar titizlikle yaptığımız çalışmalara gölge düşüreceği hasıl olmuştur. Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye olan bağlılığımız, davamıza olan inancımız tamdır.

Ancak yeni atanan yönetim ve Ankara’daki destekçileri görevde olduğu sürece herhangi bir görev almayacağımızı belirtir, önümüzdeki günlerde istifamızın detaylı nedenlerini belgeleriyle birlikte kamuoyuna açıklayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. İlçe başkanları olarak bu nedenlerden dolay bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayız.”

thumbnail
İlişkili Haber

Eski MHP’li başkanın cinsel istismar davasında karar

MHP’li 5 ilçe başkanı istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!