MHP’li başkan yardımcısına videolu şantaj

Bulgaristan uyruklu Aydan Saliev isimli kadın, MHP’li Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Topçu'nun çıplak şekilde görüntüsünü kaydederek şantaj yaptı. Topçu, Saliev hakkında savcılığa kendisinin görüntülerinin de ekli olduğu dilekçeyle şikâyette bulundu.

featured

Eski Mersin Erdemli AKP İlçe Başkanı ve halen MHP’li Erdemli Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Topçu, iddiaya göre WhatAspp hesabından, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dan olduğunu yazan Aydan Saliev isimli sistem üzerinden görüntülü fantezi yaptı. Görüntülerde, Aydan Saliev isimli kadının çırılçıplak soyunarak dans ettiği, Topçu’nun da çıplak durumda olduğu öne sürüldü.

İddiaya göre, Topçu’nun görüntülerini kaydeden Aydan Saliev,  kendisine ulaştı. Genç kadın, görüntüleri Topçu’nun arkadaşlarına yayacağı yönünde tehdit etti. Saliev, Topçu’dan, ilk seferde 10 ve iki kez ise 5’er bin olmak üzere toplamda 20 bin lirayı hesabına aktarmasını sağladı.

ŞİKÂYETÇİ OLDU

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre, Mehmet Topçu, Bulgar uyruklu kadının ardı arkası kesilmeyen şantajına daha fazla dayanamayınca soluğu Erdemli Cumhuriyet Savcılığı’nda aldı. Topçu, savcılığa kendisinin çıplak görüntülerinin de ekli olduğu dilekçe vererek şikâyetçi oldu. Bunun üzerine savcılıkça soruşturma başlatıldı.

GÖRÜNTÜLER MONTAJ AÇIKLAMASI

Yaşadığı olayla ilgili yerel basına konuşan Topçu, açıklamasında şunları söyledi:

“Son zamanlarda tanınmış kişilerle önce normal olarak iletişim kuran siber saldırganlar daha sonra hesabı ele geçirerek veya hesapta yer alan görüntüleri deepfake yoluyla değiştirmekte, normal iletişim mesajlarını da; mesajların html veya ASP ana kodları ile oynayarak değiştirdikten sonra montaj görüntülerle itibar suikastı yoluyla şantaj yapmaktadırlar.

Aynı yolla tarafıma itibar suikastı yapmaya çalışmıştır. Şahıs hakkında gerekli adli süreç başlatılmış olup, değerli takipçilerimin de mağdur olmaması adına, adıma farklı görüntüler olduğu iddiasıyla ile gelen mesajları dikkate almaması rica olunur.

‘SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIM’

Her şeyden önce bilinmesi gereken şudur; bu taktikleri geçmişte kimin kullandığını, bu taktiklerden kimin nemalanmaya çalıştığını herkes bilmektedir. Kendim de bu süreci yakından takip ederek, kimlerin bu işlere çanak tuttuğunu, şahsıma yapılan bu ahlaksızlığın sonuna kadar takipçisi olacağıma ve sonunda şahsıma yapılan itibar suikastının yok olacağı inancım tamdır. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışı hukuki bütün süreçlerin takipçisi olacağımı kamuoyuyla paylaşmak isterim.”

‘HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR’

Öte yandan, şantaj kurbanı Mehmet Topçu kendisine telefonla ulaşan Sözcü muhabirine konu hakkında kısa bir açıklama yaptı. Kendisine yapılan şantajla ilgili savcılığa yaptığı başvuru ile ilgili işlemlerin devam ettiğini belirten Topçu, “Benden başka çok kişiye aynı yöntemle şantaj yapmış. Hukuki süreç devam ediyor” dedi.

MHP’li başkan yardımcısına videolu şantaj

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Amma güclü hayal gücü var amcamin. Seni kim ne yapsin ki o kadar isle gücle ugrassin. Montajmis. Hadi pislik. Madem öyle ilk basta niye verdin paralari?

  2. 1 ay önce

    İyi alıştınız bakıyorum; Dublaj, montaj…
    Madem montajdı, ne diye kadının şantajı üzerine üç kez para gönderdin?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!