MHP’li Durmaz: 2053’te Türkiye’yi süper güç yapacağız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Cumhur İttifakı olarak amacımız Türkiye’yi, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te ‘Lider Ülke’ yapmak, İstanbul’un fethinin 600. yıl dönümü olan 2053’te ise küresel anlamda süper güç haline getirmektir.” dedi.

featured

MHP’li Sadir Durmaz, 18. Uluslararası Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni’nde konuştu. İYİ Parti’ye yüklenen Durmaz şöyle konuştu:

İyi Parti’nin gerçek yüzünün ortaya çıktığını anlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, şunları söyledi: “Hepiniz çok yakından biliyorsunuz ki, geçtiğimiz yerel seçimlerde PKK’nın siyasi uzantısıyla ittifak yapıp, Cumhur İttifakı belediyelerine kaybettirmek için canla başla çalışanlar oldu. Bunlar, kendilerine ‘İYİ’ dediler ama boyaları akınca gerçek yüzleri ortaya çıktı! HDP’yle birlikte çalışıp, CHP’ye kazandırdıkları belediyelerde birkaç müdürlük, birkaç ihale karşılığında, binlerce insanımızın ekmeğinin elinden alınmasına göz yumdular! Bunların sözcülerinden biri, ‘MHP’ye verilen oylar AK Partiye gidecek’ diyerek küçücük beyniyle sözüm ona Cumhur İttifakı’na fitne sokmaya heveslenmiş! Bunlar; HDP’li bir vekilin, ‘Bizim oylarımızla o koltuklarda oturuyorsunuz’ sözlerine karşı dillerini yutan, ‘Burası Kürdistan’ diyen haine, ‘Ne Kürdistan’ı ulan; burası Türkistan, Türkiye Cumhuriyeti’ diyemeyen, ama şehit yakınına küfreden haysiyet fukaralarıdır. Bu densize hatırlatmak isterim ki; Milliyetçi Hareket Partisi’ne verilen her oy, yerli ve milli siyaset anlayışına verilen oydur. Milliyetçi Hareket Partisi’ne verilen her oy, ülkemizin güvenliğine, terörle mücadelesine, bin yıllık kardeşliğimize, bölünmez bütünlüğümüze verilen oydur. Milliyetçi Hareket Partisi’ne verilen her oy, geleceğin Lider ülke Türkiye’sine, verilen oydur ama İP’e verilen her oy, Sorosçulara, FETÖ’cülere, PKK’lılara, terör örgütlerine gitmektedir ve onlara umut ve cesaret demektir!”

AKŞENER’E GEZİ ELEŞTİRİSİ

Meral Akşener Gezi eylemleriyle ilgili sözlerini eleştiren Durmaz şöyle devam etti:

“Şu cahilliğe bakar mısınız? Allah aşkına, Kızıl Soros’un azmettirdiği, ülkemizi kaosa sürüklemeye çalışmanın neresi milli şuurdur? Milletin malına, mülküne zarar vermek, kamu binalarına saldırmak, polis araçlarını, ambulansları, belediye araçlarını yakmak mıdır milli şuur? Polisimizi şehit etmek, milli iradeyi ortadan kaldırmak mıdır milli şuur? FETÖ’cülerle, PKK’lıların işbirliği yaptığı gösterilerde gözaltına alınanların birçoğu yabancı uyruklu çıktı. Göstericilerin temsilcileri, hükümetten, 3. Boğaz Köprüsünün, İstanbul Havalimanının ve Kanal İstanbul’un yapımının durdurulmasını istediler. Sorarım size, bu mudur Milli Şuur!”

2053 HEDEFİ

“Cumhur İttifakı olarak, Türk milletinin huzurlu, onurlu, gururlu geleceği için kutlu bir yola çıktık. Bu yol, köklü geleneğimizi günümüze ve günümüzden geleceğe taşıyan, iman, akıl, irade ve azim sahibi olan ruhun devamıdır. Bu ruh, Malazgirt’ten Çanakkale’ye kadar bu vatan toprağına mührünü vuran Alparslanların, Mustafa Kemallerin, Milli Mücadele’den terörle mücadeleye kadar vatan toprağını korumak için can veren aziz şehitlerimizin sahibi olduğu asil ruhtur. Amacımız; Türkiye’yi, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te ‘Lider Ülke’ yapmak, İstanbul’un fethinin 600. Yıl dönümü olan 2053’te, küresel anlamda ‘Süper Güç’ haline getirmektir. Bu amacımız doğrultusunda;  Biz, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin hafızalara kazıdığı şekliyle “Önce ülkem ve milletim” demeye devam edeceğiz. Ve Allah’ın izniyle, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, bugüne kadarki en yüksek oy oranıyla tekrar Cumhurbaşkanı seçtireceğiz. Bu yolda sizlere güveniyoruz.”

MHP’li Durmaz: 2053’te Türkiye’yi süper güç yapacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Ben aslinda risk alarak aciklamak istiyorum, bakin bu cok gizli bir bilgidir, kuslar soyledi bana. Onlar da saray da duymuslar. Turkiye’nin 2553 hedefi galaktik imparatorluk kurmak. Hersey aya duble yol projesinde gizli. Yoksa siz damat neden istifa etti ve su anda ne uzerinde calisiyor saniyorsunuz. Yatacak yeriniz yok. 2053 mus, olm siz aksam ne yapacagini bilmeyen insanlarsiniz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!