MHP’li meclis üyesi MHP’li başkanı şikayet etti: Can güvenliğinden endişeliyim

Kütahya Belediye Meclis üyesi Fazilet Kara, kendisine istifa etmesi yönünde baskı yaptıkları iddiasıyla MHP İl Başkanı Selçuk Arık ve İlçe Başkanı Ayhan Toy’dan şikayetçi oldu. Kara, şikayet dilekçesinde “Can güvenliğinden endişe duymaktayım, koruma talep ediyorum” dedi.

featured

Kütahya Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi Fazilet Kara, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Arık ve MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy hakkında kendisine istifa etmesi yönünde baskı yaptığı iddiasıyla Kütahya Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi Amirliği’ne şikayetçi oldu.

Anka’nın haberine göre Kara, polis merkezine verdiği ifadede şunları kaydetti:

“… Seçimden hemen önce tarafıma İl Bşakanlığı içerisinde toplantıda MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, İlçe Başkanı Ayhan Toy kendilerine koşulsuz biat etmem yönünde telkinde bulundular. Seçimlerden sonra 15.04.2024 günü Ayhan Toy ve diğer 10 meclis üyesinin bulunduğu toplantıda istifa etmemiz yönünde belge imzalattılar. Benimle birlikte birkaç meclis üyesi bu evrakı imzaladık. İmza atmayanlar da oldu. Toplantı halindeyken istifa etmemiz yönünde sunulan evrakın eksik olduğu, tarihi kısmını olduğunu söyledik. Ayhan Toy da ‘Tarih kısmı oş kalacak, biz daha sonra dolduracağız’ dedi. Ben neden olduğunu sorduğumda da ‘Burada demokrasi olmadığını, teşkilatımız ne yönde karar verirse siz de bu karara uymak zorundasınız’ diye söyledi.

18 Nisan 2024 günü 14.00 sıralarında MHP İl Başkanlığında toplantı halindeydik. Ben toplantıdan çıktıktan sonra imzalamış olduğum istifa dilekçesi grup vekili Aziz Gündüz tarafından belediyeye götürülüp teslim edilmiştir. Benim belediyeye evrakın götürüldüğünden haberim yoktu. Eksik bilgi olması sebebi ile belediye personelinin beni araması sonrası evrakın belediyeye götürüldüğünü öğrendim. Belediyeye gittiğimde buradaki dilekçemi alarak yırttım. Şu an elimde durmaktadır. Kendi rızam ile yırtık vaziyette olan dilekçeyi sizlere dosyaya sunmak için teslim ediyorum. Ben belediyede bulunduğum esnada Ayhan Toy, Yazı İşleri Müdürü olan Efraim beyi arayarak ‘Nasıl olur da dilekçesini geri teslim edersiniz ve yürürlüğe koymazsınız’ şeklinde telefon aracılığı ile görüşmeleri oldu. Ben de görüşmeye şahit oldum.

…Benim istifam konusunda herhangi bir gerekçe belirtmediler. Beni meclis üyesi olarak almak isteyenler de kendileriydi. Benim elimden seçilme hakkımı almaya çalışmaktadırlar. Ayhan Toy ile yapmış olduğumuz telefon görüşmesinde bana ısrarla ‘Neredesin sen, çabuk buraya gel, neredesin ben oraya geliyorum’ diyordu. Selçuk Alıç ve Ayhan Toy isimli kişiler benim seçilmiş bir kişi olmama rağmen bana karşı mobbing uygulayarak istifa etmem yönünde baskı bulunmaktadırlar.

…Bana baskı kuran Selçuk Alıç ve Ayhan Toy isimli şahıslardan davacı ve şikayetçiyim. Can güvenliğinden endişe duymaktayım. Çağrı üzerine koruma talep ediyorum.”

‘FAZİLET KARA, KENDİSİ ÇALIŞMAK İSTEMEDİ’

MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Fazilet Kara’nın MHP İl Teşkilatı fikirlerinin kendisine uymadığını belirterek çalışmak istemediğini söylediğini savunan Toy, “Kimseyi bizle çalışmaya zorlamayız. Kara’ya istemediği takdirde istifa edebileceğini söyledik” dedi. Durumdan MHP Genel Merkezi’nin de haberinin olduğunu ifaden eden Toy, Fazilet Kara’nın bugün yada yarın partiden istifa edeceğini belirtti.

MHP’li meclis üyesi MHP’li başkanı şikayet etti: Can güvenliğinden endişeliyim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kosulsuz biat istemek nedir, 2024 yilinda geldiginiz yer burasi. Oyle liderlik doktrini falan da diyemezsiniz. Once lider kisi liderlik vasiflarina sahip olacak, en basiti ozu sozu bir olacak. Merak ettigim bu heriflerden kaci ulku ocagi cikisli.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!