Muharrem İnce’den ‘Hoş geldiniz, güle güle’ açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kendisini ziyaret eden Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu uğurlarken söylediği ve sosyal medyada gündem olan, "Hoşgeldiniz, güle güle" sözleri hakkında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun "Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz." açıklamasının hatırlatıldığı İnce, Millet İttifakı'na davet edilip edilmediğine ilişkin soruyu da yanıtladı.

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından tv100’de Ece Üner’in sorularını yanıtladı.

Ortak basın açıklamasının ardından İnce’nin Kılıçdaroğlu ile tokalaşması sırasında “Hoş geldiniz, güle güle” demesi dikkat çekmişti. İnce, Ece Üner’in yaşananlarla ilgili sorusuna “İntikam almak gibi bir derdim olmadı. Hoş geldiniz ve güle güle, Türkçede en fazla kullanılan kelimedir. Ben ikisini birden giderken söyledim. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salihtir.” diye yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde seçim güvenliğini konuştuklarını belirten İnce, “Ben adayken sandıkların boş bırakıldığını söylemiştim. İnşallah böyle bir şey olmaz dedim. Türkiye’deki tüm sandıkları biz koruruz dersek doğru bir şey söylememiş olurum. Oran verdi. Şu ana kadar sağlıklı olduğu konusunda. Ben de örgütlerde görev yapan siyaset adamı olarak görüşlerimi paylaştım. 200 bine yakın sandığa sahip çıkalım diye uzun uzun konuştuk.” ifadelerini kullandı.

‘BANA NAMUSLU ADAMLARIN OYU LAZIM’

İnce, Millet İttifakı’na davet edilip edilmediğine ilişkin soruya “Tek bir kelime konuşulmadı. Menfaat ve ilke ittifakları kurulur. Menfaatte başka ilkede başka şeyler olur. İlkelerimiz çok net, çıkışta da söyledim. Asla ve asla Atatürk’ü tartıştırmayacağız. Kırmızı çizgimizdir. Kimse Dersim katliamcısı diyemez, iki ayyaş diyemez. Tartışmıyoruz kimseyle. Kaçak FETÖ’cü İnce’ye oy vermem diyor. Sanki senden oy istedim. Meclis’i bombalayan adamın oyunu istemiyorum. Bana namuslu adamların oyu lazım. Çok net ve basit.” diye yanıt verdi.

‘TÜRKİYE, HİZBULLAHÇILARA PKK’LILARA TESLİM EDİLMEMELİDİR’

İnce, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Oy alacağız diye tarikatlara göz kırpmayacağım. Laik, bilimsel eğitim vazgeçilmezimizdir. Parasız eğitimden vazgeçmeyeceğiz. Senin teröristin benim teröristim olmaz. Bana saldırıyorlar. Kaçak ne kadar terörist varsa saldırıyorlar. Doğru yoldayım. Ben Köroğlu gibi dövüşeceğim. Döne döne, vuruşa vuruşa. Bunlar bana güç veriyor. Korkmuyorum. İlkeli durduğumu biliyorum. Türkiye’yi marjinallere teslim etmemeliyiz. Hizbullahçılara PKK’lılara teslim edilmemelidir. Marjinallerin elinden kurtarılmalıdır. Erdoğan’ın marjinalleriyle benim marjinallerim bir değil.

Kadın hakları konusunda asla geri adım atmayız. Çocuklarımızı koruyacağız. Dozerle yıkacağız. Tavizsiz bir yönetim yapacağız. Anayasa’nın ilk 4 maddesini kimseye tartıştırmayız. Mavi Vatan’ı destekliyoruz, Doğu Akdeniz’den pay istiyoruz. İHA ve SİHA’ları destekliyoruz. Erdoğan’ın doğru yaptığı işi neden reddedeyim. Bizim duruşumuz var, yanlışa yanlış doğruya doğru diyen insanlarız.

‘BEN MİLLETLE İTTİFAKTAN YANAYIM’

21 yıllık hedefinin hiçbirini tutturamamış bir Erdoğan var, yorgun bir Erdoğan var, ortak aklı yitirmiş bir Erdoğan var. Parayla çadır satan Kızılay başkanını bile görevden alamayan bir Erdoğan var. Erdoğan bu ülkeyi yönetmemeli. Ama Erdoğan gitsin derken de doğru işler yapalım. 10 benzemezi masanın üstüne oturtmayalım. Uyarmaya çalışıyorum. Ben milletle ittifaktan yanayım. Derdim bu.

Bunların hepsini söyledim. Muharrem İnce’nin memleket sevgisinin üstünde makam koltuk değildir. Ben bu ülkenin televizyonlarında meydanlarında bu kafayla giderse 10 lira olacak dediğimde bana güldüler. Bu ülkenin en büyük sorunu iki tane. Bir, su problemi, iki deprem yine kapıda. 10 yıl içinde de enerji krizi. Ben bu ülkede bilime inanmış, kafa yoran, uzman ekiplerle çalışan…Ben falcılarla konuşmuyorum, kadrom bunlar. Ben bu insanlarla çalışıyorum. Bu yüzden bu öngörülerim tutuyor. İşini bilen insanlarla görev yapıyorum.

‘TARAFSIZ BİR YARGI DÜZENİ KURMALIYIZ’

Devlete olan güveni yeniden kurmalıyız. Benim çocuğum sınava girdiğinde ÖSYM soruları çaldırmaz diyecek. Bir iş adamı TÜİK enflasyonuna doğrudur diyecek. Emekli, merkez bankası enflasyon açıkladığında doğrudur diyecek. Devleti önce parti devleti yaptılar, sonra şahsım devleti oldu. Türkiye’nin buradan çıkması lazım.

Hukuk devleti yapmalıyız. Yargımız adalet dağıtmalı. Tarafsız bir yargı düzeni kurmalıyız. Liyakati esas almalıyız. Uluslararası saygınlık olmalı. Hep dosyalarla çıktım. Ucuz et yemek ucuz süt içirmek istiyorsak tarımı gözden geçirmeliyiz. Bu çocukları iyi eğitmek istiyorsak, laik bilimsel eğitim, okulları yeniden gözden geçirmeliyiz. Lise eğitimimiz bitmiştir. Berberimize gösterdiğimiz özeni çocuklarımızın öğretmenlerine göstermiyoruz ne yazık ki… İnşallah seçimden sonra görüşürüz. Tarım, gıda ile olanları ona (Kılıçdaroğlu) göndermiştim.

‘BENDEN BİR DESTEK İSTEMEDİ’

Sayın Kılıçdaroğlu da ben de bu iktidardan kurtulmak istiyoruz. Burada aynı paydadayız. Benden bir destek istemedi ama ikimizin de istediğini herkes biliyor ama yöntemimiz farklı. Kılıçdaroğlu altılı masa ile yapılacağına ben sahada milletle yapılacağına inanıyorum. Hepimiz yolsuzluklardan, adam kayırmadan bıktık.

Muhalefetin medyasında geçen gün gazeteci tweet atıyor. Yasaklanan sanatçılar için ne diyorsun diye tweet atıyor. Değerli kardeşim, senin televizyon kanalında ben yasaklıyım, sen ne düşünüyorsun. Bana saldırmak serbest ama benim cevap hakkım yok. Ben başka bir şey istemiyorum. İsa’ya da yaranamıyoruz Musa’ya da…

‘BİZİM OYUMUZ 10-11 BANDINDA’

Öyle bir şey yok. Anahtarı neden bende olsun. Ben yüzde 25 alırsam kim sokağa çıkamaz. 6 parti, trilyonlarca lira hazine parası, 2 büyükşehir belediyesi hepsi toplanıp 30 alırsa ben de 25 alırsam kim sokağa çıkamaz. 1 otobüs 1 telefonla muhalefet yapıyorum. Anketler elimde benim. CHP’nin de İyi Parti’nin de AKP’nin de yaptırdığı anketleri biliyorum. Bizim oyumuz 10-11 bandında, İnce’nin oyu 16-17 arasında.

2018’de CHP’nin ayı 18’di benim 20’ydi. Kampanya bittiğinde CHP 22, İnce 30 oldu. Ben kampanya adamıyım. Aceleye gerek yok. Seçime var 45-50 gün. Türkiye’deki sosyal demokratların travmasıdır, oylar bölünmesin. Bir çok iyi niyetli insanların söylemidir, iki matematik bilmeyen insanların söylemidir. Oy bölünmesi bu sistemde olmaz. 1965’den bu yana Fransa’da cumhurbaşkanları 2. turda seçilir.

‘MİLLETİ KANDIRMAYA GEREK YOK’

Yüzde 60’la Millet İttifakı alıyormuş, ben engel oluyormuşum. Ekmeleddin İhsanoğlu’nda da böyle söylediler. Milleti kandırmaya gerek yok. Buna kanan insanlarımız var. 60 falan yok ortada. İnce 2-3 alıyorsa, 60’la kazanacağına 58’le kazan. Birinci tur seçim, ikinci turda kimin yarışacağını belirleyecek. 1. tur ön seçim. 2. turda kimler yarışacak, o belirlenecek. Öyle bir durumda görelim, sıkıntı yok. 20 sene sabreden 14 gün daha sabreder. Oy bölünmesi parlamenter sistemde olur.

Hepimiz 24 aldık diyelim ki, Erdoğan da 27 aldı. Seçilecek mi? Adaylar 23-24 bandında alırsa seçilecek mi, hayır. Belediye başkanlığı olsa seçilecek.”

Muharrem İnce’den ‘Hoş geldiniz, güle güle’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 30 Mart 2023, 09:23

    ‘Gel bakalım Muharrem’in öcünü almış…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!