Millet İttifakı’ndaki HDP tartışması kızışıyor… CHP’den Akşener’e ‘nokta’lı yanıt

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleriyle ilgili “Böyle bir cümle kurduğuna göre partisinin görüşünü yansıtıyor demektir” diyen Akşener’e yanıt CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

featured

CHP’li Gürsel Tekin’in “Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasının ardından başlayan tartışma Millet İttifakı’nda devam ediyor.

Akşener, Yeniçağ TV’de Selcan Taşçı’nın sunduğu programa katılmış, “Böyle bir cümle kurduğuna göre partisinin görüşünü yansıtıyor demektir” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Akşener’den Gürsel Tekin açıklaması: Partisinin görüşünü yansıtıyor demektir

Akşener’e yanıt CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

İsim vermeden konuşan Özıtak, “CHP’nin görüşlerini CHP Genel Başkanı, CHP Sözcüsü, CHP Grup Başkanvekilleri ve partimizin yetkili kurulları açıklar. Nokta” dedi.

KRT TV’de Oğuz Demir’in sunduğu Anlamak İçin programına katılan Öztrak şu ifadeleri kullandı:

“Hiç tartışmaya gerek yok. Son derece açık. CHP’nin görüşlerini, CHP’nin Genel Başkanı, CHP’nin sözcüsü ve CHP’nin Grup Başkanvekilleri açıklar. Hele hele böylesine önemli bir konuda milletvekillerinin açıkladığı görüşler, kendi kişisel görüşleridir. CHP’nin böyle bir görüşü yoktur. Zaten bu işin nasıl olacağı konusunda Genel Başkanımız geçen gün yapmış olduğu bir televizyon programında açıklamıştır. Buna altılı masa karar verecektir. Altılı masada kimler vardır, son derece açık. Dolayısıyla bu meselenin bu kadar tartışılmasını anlamak mümkün değil.”

Millet İttifakı’ndaki HDP tartışması kızışıyor… CHP’den Akşener’e ‘nokta’lı yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!