Milli Güvenlik Kurulu’ndan yeni harekat sinyali

Milli Güvenlik Kurulu'ndan yeni harekat sinyali: Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek operasyonlar milli ihtiyaçların gereği.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde düzenlenen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı 3 saat sürdü. Toplantının ardından yazılı açıklama yayımlandı. Açıklamada, sınır güvenliği için yeni operasyonların yapılabileceğinin sinyali verildi.

MGK Bildirisinde yeni harekat vurgusu yapılarak, “Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için hâlihazırda icra edilen ve edilecek olan harekâtların komşularımızın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, millî güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş; bu harekâtların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Bildiriden önemli satır başları şu şekilde:
Güney sınırlarımızda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğünü hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyacının gereği olduğu belirtilmiştir.

Yapılacak operasyonlar komşularımızın da güvenliğini sağlayacak.

Sınır güvenliğimizi korumak için terör örgütlerine yönelik operasyonlar devam edecek.

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği konusunda Türkiye’nin hassasiyetleri dikkate alınmalı. İsveç ve Finlandiya teröre destek vermeyi bırakmalı.

Terörizme destek vererek, uluslararası hukuku ihlal eden ülkelere bu tutuma son verme, Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerini dikkate alma çağrısında bulunulmuştur.

Uluslararası ittifaklarda her daim müttefiklik ruhu ve hukukunu yerine getiren Türkiye’nin aynı sorumluluk ve samimiyeti müttefiklerinden de beklediği vurgulanmıştır.

Yunanistan’ın kışkırtıcı eylemlerine karşı tavizsiz tutum devam edecek.

Milli Güvenlik Kurulu’ndan yeni harekat sinyali

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    “Müttefiklerinden” de beklediği ve bir türlü bulamadığı…

  2. 3 ay önce

    Arada kalan yerlerin alinmasi lazim biran once olasi bir iktidar degisikliginde kesinlikle hareket etmeyecekleri malum

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!