‘Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarını herhalde HDP’ye vermeyi düşünüyorlar’

AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ne göre bakanlıkların sayısının artırılacağını belirterek, "Türkiye'ye değil, 6 parti olunca bunlara daha fazla bakanlık lazım. Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarını herhalde HDP'ye vermeyi düşünüyorlar." dedi.

featured

Güneş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhur İttifakı’nın adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu anımsattı.

Altılı masanın adayının ise henüz belli olmadığını dile getiren Güneş, “Onlar lider değil, kendilerinin kuklası olabilecek bir aday arıyorlar.” ifadesini kullandı.

Ortak Politikalar Mutabakat Metni’nin açıklandığını hatırlatan Güneş, “Her parti bir bakanlığa sahip olacak; Türkiye’nin derli toplu bir vizyonu olmayacak ve ülke yönetilemez hale gelecek. Hayal kırıklığına uğradım. Gönül isterdi ki iktidar kadar muhalefet de Türkiye’yi yarınlara taşıyacak misyon ve vizyona sahip olsun.” diye konuştu.

Metne göre, bakanlık sayısının artırılacağına işaret eden Güneş, “Türkiye’ye değil, 6 parti olunca bunlara daha fazla bakanlık lazım. Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarını herhalde HDP’ye vermeyi düşünüyorlar.” şeklinde konuştu.(AA)

‘Milli Savunma ve İçişleri bakanlıklarını herhalde HDP’ye vermeyi düşünüyorlar’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!