Milli sporcu Sena Kızılaslan yeniden Türkiye şampiyonu oldu

Sakarya'da düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonası'nda Diyarbakırlı Bağlar Belediyespor’un milli sporcusu Sena Kızılaslan, Türkiye Ümit Genç Kadınlar kategorisinde şampiyon oldu.

featured
service

Sakarya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Ümit Genç ve U-21 Yaş altı Karate Şampiyonası’nda 59 kiloda yarışan Sena Kızılaslan, bütün rakiplerini geride bırakarak Türkiye Ümit Genç Kadınlar kategorisinde şampiyon oldu. Bağlar Belediyespor’un daha önce de Türkiye şampiyonluğu yaşayan milli sporcusu Kızılaslan, karatede bir kez daha kente şampiyonluk kazandırdı. Altın madalyanın sahibi olan Kızılaslan, şampiyon olduğunun kesinleşmesiyle antrenörü Mehmet Yazar’la sevinç yaşadı. Şampiyon sporcu Kızılaslan birinciliği, oynadığı takım Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na armağan etti.

‘BU BAŞARI BİZİ GURURLANDIRDI’

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, şampiyon sporcu Sena Kızılaslan ve başarıda pay sahibi olan antrenörleri tebrik etti. Beyoğlu, “Spora ve sporcuya her zaman tam destek veriyoruz. Gençlerin sporda başarılı olarak memleketimizin ismini zirveye taşımasını önemsiyoruz. Sena Kızılaslan kızımızın Türkiye şampiyonu olmak gibi son derece anlamlı olan bir başarı elde etmesi haklı bir sevinç meydana getirdi. Sporcumuzu en kalbi duygularımla tebrik ediyor, emek veren hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Milli sporcu Sena Kızılaslan yeniden Türkiye şampiyonu oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!