Milli tekvandocudan ‘ödül’ tepkisi: Umarım Aleyna Tilki kadar model olmuşumdur

featured

Spor Bakanlığı’nın sponsor olduğu, Forbes dergisi tarafından düzenlenen ’30 Altı 30′ programında Aleyna Tilki’ye ‘Türkiye’ye ilham veren gençler’ ödülü verildi. Bu duruma Avrupa Tekvando Şampiyonu olan Milli sporcu Meryem İyin’den tepki geldi. İyin, ‘Ne işin var maçlarda kızsın sen, git kocana eş ol’ dediler. Kürsüde bayrağımızı onurla taşıdım herşeye rağmen. Ne okumaktan vazgeçtim ne de çalışmaktan. Umarım Aleyna Tilki kadar model olmuşumdur’ dedi.

Spor Bakanlığı’nın sponsor olduğu Forbes dergisinin düzenlediği “30 Altı 30″da Türkiye’nin 30 yaş altındaki ilham veren gençleri ödüllendirildi.

Ödül alan isimlerden biri de 19 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki oldu. Daha önce klibinde pedofili unsurlar kullandığı iddia edilen, sosyal medya paylaşımları ile sürekli gündeme gelmeyi başaran Tilki’nin “gençlere ilham verdiği” iddia edilerek ödüllendirilmesi sosyal medyada da tartışma konusu oldu.

Avrupa Şampiyonu olan Milli tekvandocu Meryem İyin de Tilki’ye verilen ödüle tepki gösterdi.

‘NE İŞİN VAR MAÇLARDA KIZSIN SEN, GİT KOCANA EŞ OL DEDİLER’

Milli sporcu, Aleyna Tilki ile ilgili yapılan bir paylaşımı kendi hesabından paylaşarak, şöyle yazdı:

“Girdiğim maçlarda bir ayağım bir de elim kırıldı ve birçok sakatlık yaşadım. ‘Ne işin var maçlarda kızsın sen, git kocana eş ol’ dediler. Kürsüde bayrağımızı onurla taşıdım herşeye rağmen. Ne okumaktan vazgeçtim ne de çalışmaktan. Umarım Aleyna Tilki kadar model olmuşumdur.”

İşte o paylaşım:

Milli tekvandocudan ‘ödül’ tepkisi: Umarım Aleyna Tilki kadar model olmuşumdur

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!