Mine Kırıkkanat’tan Soner Yalçın’a ‘tarikat’ yanıtı: Kendin için konuş, bizi karıştırma

Mine Kırıkkanat, Soner Yalçın'ın İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından verdiği 'toplumsal barış' mesajı için "eğer tarikatlara göz kırpmak değilse, Soner Yalçın zekası için abestir" yorumunu yaptı. 

featured

Sözcü yazarı ve Odatv’nin sahibi Soner Yalçın‘ın, hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatına bağlı İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu üzerinden “toplumsal barış” mesajları vermesine Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat‘tan tepki geldi.

Yalçın’ın Rahmetli Mahmut Efendi ile çok ayrı dünya görüşlerine sahiptik. Bu düşmanlık yapacağımız anlamına gelmez. Birbirimizi anlamak zorundayız, birbirimizin hayatına müdahale etmememiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Toplumsal barış böyle sağlanır…” notuyla yaptığı paylaşımını alıntılayan Kırıkkanat, şu ifadeleri kullandı:

“Toplumun yarısını oluşturan kadınlara düşman zihniyetle anlaşarak toplumsal barış sağlanacağını düşünmek, eğer tarikatlara göz kırpmak değilse, Soner Yalçın zekası için abestir. Benim kadın düşmanı hiç bir fikirle uzlaşmaya niyetim yok. Kendin için konuş, “bizi” karıştırma” 

Soner Yalçın, dün Sözcü gazetesinde yayımlanan “Mahmut Efendi ve Cheryl Flake” başlıklı yazısında Ustaosmanoğlu’nun cenazesinin ardından yapılan tarikat eleştirileri ve laiklik vurgulu mesajları eleştirmişti.

Kimi ‘tarikatların panzehiri’ laikliği hatırlattı, kimi ‘yeni şeyh atamasının’ Türk Ceza Kanunu’na aykırı olduğunu belirtti, kimi de cenazenin kadınlara yasak olmasını konu etti” diyen Yalçın,  Milliyet’e röportaj veren Mormon tarikatı üyesi ABD Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake’in eşi Cheryl Flake için aynı eleştirilerin yapılmadığını belirtmiş, “Biri, Nakşibendi Halidi’ye koluna mensup İsmailağa cemaati… Diğeri, İsa Mesih’in Son Zaman Azizler Kilisesi koluna mensup Mormon cemaati…” demişti.

Yalçın, muhalif basını da eleştirerek, “Oysa. İkisi de cemaat mensubu. Ve “Atatürkçü” bir gazete cemaat mensubuna manşetinde yer verirken, arkasından yüzbin kişinin yürüdüğü cemaat liderinin cenazesini küçük haber bile yapmıyor!” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Soner Yalçın’dan İsmailağa için ‘hoşgörü’ çağrısı

Mine Kırıkkanat’tan Soner Yalçın’a ‘tarikat’ yanıtı: Kendin için konuş, bizi karıştırma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Her ikisinden de hoşlanmam. Soner Yalçın eskiden sıkı takip ettiğim bir yazardı. Birçok kitabını okumuşluğum ve yararlanmışlığım vardır ancak son bir senedir garip garip yazılar yazıyor.

  • 2 ay önce

   Garip değil, korkudan yalakalığa başvurdu ve aldığı mesajlar, bu yalakalığı dozunu artırarak sürdürmesi gerektiğini emretti, haddizatında tıynetine de asla güvenilmeyecek bir şarlatan olduğunu adeta kanıtlarcasına siyasal islama, islamcılığa, iktidara, Atatürk düşmanlığına ve düşmanlarına cesaret veren makaleler yazmaya devam ediyor… Tabii bu yeni değil, birkaç yıldır bu yola girmiş durumda ve çıkmak da istemiyor!

 2. 2 ay önce

  50 bin yıllık İnsanlık tarihinde Kadınlara Seçme ve seçilme , Eğitim ve Öğretim, Mühendis, Doktor, İş Kadını olmasını Sağlayan Atatürke Şeytan diyorlar Bunları yasaklayan Din Adamına Allah dostu diyorlar.

 3. S.Yalçın’ ın yazısını okumuş, bu adam dinci oluşumların (dini demiyorum) karakterini anlamamış demiştim..onlar için, ya kendilerindensin ya mevtasın, bu kendi aralarında bile geçerli.
  Demedilermi ” ya tarafsın ya da bertaraf” Sen bunların neyiyle uzlaşacaksın..Mine hanım gayet güzel özetlemiş..

 4. 2 ay önce

  Soner Yalçın denilen kişiliksiz ve kimliksiz gazeteciye Mine Kırıkkanat’ın verdiği nazik yanıttan çok daha keskin ve yalın şekilde yanıt verilmesi zorunludur! Bu şahıs, siyasal islam ile, islamcılık ideolojisi ile ve siyasal islam iktidarı ile yakınlaşma ve kulvara girme amacındadır! Arada bir neo-liberalizm karşıtı imiş gibi görünen, ATATÜRK’ten bir kez söz ettiği, bunda da ATATÜRK’ü bile eleştirir tarzda ahlak kaçkını makaleler kaleme almaya devam etmektedir, hem de birkaç yıldan bu yana!? Soner Yalçın’ın nihai amacı, odatv’yi bir kez daha kapantılmaktan korumak ve kendisini de kodesin dışında tutmaktır! Adı geçene asla güvenilmemeli ve arada bir yazdığı beyaz yazılara kanılmamalıdır! Zira islamcı işbirlikçisidir!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!